Banelægning:  opgaven er beskrevet i en vejledning, som kan findes her.

Post-indsamling:  * (stjerne) betyder man er hovedansvarlig postindsamler - læs vejledningen her, så du er godt forberedt. HUSK at få nøgle til klubhuset/materialedepotet, og at koordinere postindsamlingen.

Mødested og tidspunkt: se under "Nyt fra Trænerne" i den ugentlige onsdags-instruktion.

Onsdagstræningsløb 2022

Dato Løbsterræn Banelægger Postindsamlere
30.03.22 Nørreskoven Louise Gjørup Bo Jepsen*, Lola og Camilla Eskildsen
06.04.22

Sofienlund (Grejsdalshallen)

instruktion: læs her

Lars Munch Jonas Lindorf*, Helle Pedersen, Louise Henningsen
13.04.22 PÅSKE    
20.04.22

Nørreskoven

instruktion. Læs her

Lau Lykkebak Villy Kjeldsen*, Tommy Langhoff, Morten Gade
27.04.22

Skrædderbakken

instruktion. Læs her

Per Filskov Familien Pagh*, Rasmus Balslev
04.05.22

Nørreskoven*

instruktion: læs her

Jeppe C og Felix Per Filskov*, Rikke Stamp, Per Simonsen
11.05.22

Grundet Nord

instruktion: læs her

Martin Busch Familien Edvardsen*
18.05.22

Nørreskoven

Instruktion: læs her

Sven Rye Jeppe C*, Felix Isaksen
25.05.22

Grundet (Sprint klubmesterskab)

Instruktion: læs her

Jens Liengaard Kaj Isaksen*, Martin Busch
01.06.22

Munkebjerg Vest

Instruktion: læs her

Jeppe E Inge Jakobsen*, Villy Kjeldsen, Henrik Thomsen
08.06.22

Nørreskoven

Instruktion: læs her

John Kristensen Lone, Naja og Brian Knudsen*, Else Lousdahl
15.06.22

Mølholm Ådal/Stokbro/Mørkedal

Instruktion: læs her

Helene Nissen Peter Skov*, Lars Svinth, Steffen Damkjær Hansen
22.06.22

Pedersholm

Instruktion: læs her

Kaj Isaksen Familien Birkelund*, Kent Carøe.

WOC2022 (uge 26) og derefter Sommerferie

10.08.22

Nørreskoven

Instruktion: læs her

Inge Jakobsen Fam. Rosenvinge*
17.08.22

Tirsbæk

Instruktion: læs her

Niels Nygaard Kent Carøe*, Hanne Staugaard, Helene Nissen
24.08.22

Nørreskoven

Instruktion: læs her

Axel og Eva Michael Thygesen*, Lars Thaasti, Torben Sørensen
31.08.22

Munkebjerg Midt

Instruktion: læs her

Kristian og Thomas Blok Jens Liengård*, Kim Ahlers, Pernille Westergaard
07.09.22

Hastrup

Instruktion: læs her

Peter Gammeljord Lars Munch*, Torben Kristensen, Karl Martin Pedersen
14.09.22

Nørreskoven

Instruktion: læs her

Thomas Schouenborg Villy Kjeldsen*, Knud Jespersen, Grethe Larsen
21.09.22

Grundet Syd

Instruktion: læs her

Lars Pagh Helle Schou*, Henning Schou, Torben Sørensen
28.09.22

Sønderskoven

Instruktion: læs her

Malene Thomsen Johnny Skovsgaard*, Lau Lykkebak, Henrik og Lars Simmelkjær
05.10.22 Nørreskoven Lars Munch Uffe Villumsen*, Knud Jespersen
12.10.22 Nørreskoven Flemming Rosenvinge Steen Schelle*, Kate Kanstrup, Poul Christensen

 

Nat-træningsløb 2022. Husk tilmelding

 

  NATLØB OK Gorm OK Gorm
  Nørreskoven NATLØB Ulrika Örnhagen John Kristensen, Malene Thomsen
  Gadbjerg NATLØB OK Gorm OK Gorm
  Sønderskoven NATLØB Kate Kanstrup Helle Schou, Irene Gammeljord
  Riis NATLØB OK Gorm OK Gorm
  Munkebjerg (hotellet) NATLØB John Kristensen Lars Thaasti*, Lars Pagh