Banelægning:  opgaven er beskrevet i en vejledning, som kan findes her.

Post-indsamling:  * (stjerne) betyder man er hovedansvarlig postindsamler - læs vejledningen her, så du er godt forberedt. HUSK at få nøgle til klubhuset/materialedepotet, og at koordinere postindsamlingen.

Mødested og tidspunkt: se under "Nyt fra Trænerne" i den ugentlige onsdags-instruktion.

Onsdagstræningsløb 2021

Dato Løbsterræn Banelægger Postindsamlere
07.04.21 Nørreskoven Eva/Axel Ö. Jørgensen Jonas Lindorf*, Helle Pedersen, Louise Henningsen
14.04.21 Grundet Syd Jens Liengård Fam. Birkelund*, Louise Kjær
21.04.21 Nørreskoven Lau Lykkebak Villy Kjeldsen*, Tommy Langhoff, Morten Gade
28.04.21 Sofienlund Lars Munch Fam. Pagh, Mads Thomsen
05.05.21 Nørreskoven (start: Hældagerskolen)
Jeppe C/Felix Isaksen Per Filskov*, Rikke Stamp, Per Simonsen
12.05.21 Mølholm Ådal/ Stokbro/ Mørkedal (start: Skoleskoven, Sønderdalen)  Henning Schou Fam. Edvardsen
19.05.21 Nørreskoven Bettina og Finn Lehrmann Jeppe C*, Felix Isaksen
26.05.21 Ulvadal/Bredballe Thomas Blok Peter Skov*, Fam. Eskildsen, Anton Rasmussen
02.06.21 Munkebjerg Vest Jeppe Edvardsen Kaj Isaksen*, Martin Busch
09.06.21 Nørreskoven Sven Rye Kent Carøe*, Villy Kjeldsen, Louise Gjørup
16.06.21  Sønderskoven Michael Thygesen Lone og Brian Knudsen*, Else Lousdal
23.06.21 Nørreskoven  Torben Kristensen Peter og Irene Gammeljord*, Rasmus Klog
Sommerferie
11.08.21 Nørreskoven Malene Thomsen Fam. Rosenvinge*
18.08.21 Munkebjerg Midt Lars Pagh Inge Knudsen*, Hanne Staugaard, Helene Nissen
25.08.21 Skrædderbakken mv Martin Busch Lars Munch*, Torden Kristensen, Karl Martin Pedersen
01.09.21 Grundet N+S Per Filskov Jens Liengård*, Kim Ahlers, Pernille Westergaard
08.09.21 Nørreskoven Peter Gammeljord Betina og Finn Lehrmann*, Louise Gjørup
15.09.21 Hastrup Thomas Schouenborg Lars Thaasti*, Villy Kjeldsen, Knud Jespersen
22.09.21 Nørreskoven Kate K Helle Schou*, Henning Schou, Malene Thomsen
29.09.21 Tirsbæk Kaj Isaksen Kate Kanstrup*, Hanne Staugaard, Bjørn Carlsen
06.10.21 Nørreskoven Rasmus Klog Uffe og Rie Villumsen*, Jakob Staun
13.10.21 Nørreskoven Inge Knudsen Steen Schelle*, Johnny Skovsgaard, Poul Christensen
       
27.10.21 Jelling NATLØB OK Gorm OK Gorm
03.11.21 Nørreskoven NATLØB Flemming Rosenvinge Grethe og Henning Larsen* (indsamling næste dag)
10.11.21 Gadbjerg NATLØB OK Gorm OK Gorm
17.11.21 Sønderskoven NATLØB Niels Nygaard Michael Thygesen*, Ulrika Örnhagen
24.11.21 Riis NATLØB OK Gorm OK Gorm
01.12.21 Munkebjerg (hotellet) NATLØB John Kristensen Lars Thaasti*, Lars Pagh
Vintercup Haraldskær Kristian Blok John Kristensen*, Louise Gjørup, Lars/August Simmelkjær
Vintercup Vandskellet (januar '22) Henning Schou Kent Carøe*, Poul Christensen, Knud Jespersen
Vintercup Højen (februar '22) Helene Nissen Fam. Blok