af Henning Schou

Resultater fra onsdagens løb i Munkebjergskoven er nu klar.

Det var en våd og tung skov, som tog imod de godt 60 løbere fra Snab, Gorm og Horsens - og banelæggeren havde oven i købet bommet en post (det var osse mig - øv). Men inden postindsamlerne og de sidste gæster forlod P-pladsen ved Hotel Munkebjerg, nåede solen faktisk at titte frem.

Her er resultaterne.

Munkebjerg 17.06.2015


 

Begynder 2.3 km Let (mini) 2.7 km Mellemsvær (midi) 3.8 km Kort Svær (maxi2) 4.0 km Lang Svær (maxi1) 5.9 km

Begynder 2.3 km

  (Startede: 12, Udgået/Diskvalificeret: 1)

   1. Emil Toft Jessen            OK Gorm                       24.40
   2. Viktor Juul                 OK Snab                       25.31       +51
   3. Asta Terkelsen              OK Gorm                       26.35     +1.55
   4. Axel Ö. Jørgensen           OK Snab                       26.36     +1.56
   5. Aksel Pallesen Schlegel     OK Gorm                       27.05     +2.25
   6. William Thorborg            OK Snab                       27.41     +3.01
   7. Asger Østergåård Pedersen   OK Gorm                       29.12     +4.32
   8. Olivia Fjordside Pagh       OK Snab                       35.18    +10.38
   9. Agnes Fjordside Pagh        OK Snab                       36.27    +11.47
  10. Ebbe Rosenvinge             OK Snab                       38.25    +13.45
  11. Kasper  Egeberg-Gjelstrup   OK Snab                       43.06    +18.26
  DSQ Sara Terkelsen              OK Gorm                  Diskvalificeret

 

Begynder 2.3 km Let (mini) 2.7 km Mellemsvær (midi) 3.8 km Kort Svær (maxi2) 4.0 km Lang Svær (maxi1) 5.9 km

Let (mini) 2.7 km

  (Startede: 10, Udgået/Diskvalificeret: 2)

   1. Claus Egeberg-Gjelstrup     OK Snab                       34.02
   2. Malene Thomsen              OK Snab                       38.29     +4.27
   3. Ninna Mikkelsen             OK Gorm                       41.33     +7.31
   4. Kent Carøe                  OK Snab                       42.37     +8.35
   5. Kirsten Rauff               Gorm                          47.55    +13.53
   6. Anton Bech Jensen           OK Snab                       50.48    +16.46
   7. Cecilie Markvart            OK Snab                     1.03.24    +29.22
   8. Thilde Fusvad               OK Snab                     1.03.29    +29.27
  DSQ Eva Jørgensen               OK Snab                  Diskvalificeret
  DSQ Bodil Nygaard               Gorm                     Diskvalificeret

 

Begynder 2.3 km Let (mini) 2.7 km Mellemsvær (midi) 3.8 km Kort Svær (maxi2) 4.0 km Lang Svær (maxi1) 5.9 km

Mellemsvær (midi) 3.8 km

  (Startede: 16, Udgået/Diskvalificeret: 8)

   1. Rolf Bergmann               OK Snab                     1.02.17
   2. Esben Østergaard            OK Gorm                     1.10.32     +8.15
   3. Finn Lehrmann               OK Snab                     1.21.16    +18.59
   4. Betina Lehrmann             OK Snab                     1.21.19    +19.02
   5. Jan Baandrup                OK Snab                     1.21.39    +19.22
   6. Johanne Thomsen             OK Snab                     1.24.48    +22.31
   7. Lilly Falsig                OK Snab                     1.30.42    +28.25
   8. Lisbeth Holm                OK Gorm                     1.33.17    +31.00
  DSQ Villy Kjeldsen              OK Snab                  Diskvalificeret
  DSQ Felix Isaksen               OK Snab                  Diskvalificeret
  DSQ Frederick Thaasti           OK Snab                  Diskvalificeret
  DSQ Jacob Mikkelsen             Fros                     Diskvalificeret
  DSQ Helle Strøm                 OK Gorm                  Diskvalificeret
  DSQ Lasse Strøm Nikolajsen      OK Gorm                  Diskvalificeret
  DSQ Helle Pedersen              OK Snab                  Diskvalificeret
  DSQ Charlotte Thaasti           OK Snab                  Diskvalificeret

 

Begynder 2.3 km Let (mini) 2.7 km Mellemsvær (midi) 3.8 km Kort Svær (maxi2) 4.0 km Lang Svær (maxi1) 5.9 km

Kort Svær (maxi2) 4.0 km

  (Startede: 15, Udgået/Diskvalificeret: 6)

   1. Morten Ö Jørgensen          OK Snab                       38.26
   2. Martin Busch                OK Snab                       41.06     +2.40
   3. Kasper Thygesen             OK Snab                       44.06     +5.40
   4. Michael Thygesen            OK Snab                       52.18    +13.52
   5. Rasmus  Klog                OK Snab                       58.52    +20.26
   6. Berit Haarfot               Horsens                     1.00.17    +21.51
   7. Lone Rasmussen              OK Snab                     1.03.42    +25.16
   8. Jens Liengaard              OK Snab                     1.10.59    +32.33
   9. Lars Thaasti                OK Snab                     1.21.28    +43.02
  DSQ Ulrika Ö Jørgensen          OK Snab                  Diskvalificeret
  DSQ Amanda Isaksen              OK Snab                  Diskvalificeret
  DSQ Rikke Nygaard Rasmusen      OK Snab                  Diskvalificeret
  DSQ Niels Nygaard Jensen        OK Snab                  Diskvalificeret
  DSQ Nanna Knudsen               OK Gorm                  Diskvalificeret
  DSQ Svend T. Andersen           OK Snab                  Diskvalificeret

 

Begynder 2.3 km Let (mini) 2.7 km Mellemsvær (midi) 3.8 km Kort Svær (maxi2) 4.0 km Lang Svær (maxi1) 5.9 km

Lang Svær (maxi1) 5.9 km

  (Startede: 11, Udgået/Diskvalificeret: 4)

   1. Flemming Jørgensen          OK Snab                       54.10
   2. matyas pentek               Horsens                       59.02     +4.52
   3. Torben Kristensen           OK Snab                     1.02.03     +7.53
   4. Jesper Fenger-Grøn          OK Snab                     1.08.17    +14.07
   5. Mads Mikkelsen              Horsens                        1.14.40    +20.30
   6. Peter Føns                  OK Gorm                     1.34.24    +40.14
   7. Sven Rye                    OK Snab                     1.45.50    +51.40
  DSQ Chris Terkelsen             OK Gorm                  Diskvalificeret
  DSQ Ole Binder                  OK Gorm                  Diskvalificeret
  DSQ Stig Knudsen                OK Gorm                  Diskvalificeret
  DSQ Marianne Damgaard           OK Gorm                  Diskvalificeret