Find-vej-dagen afholdes lørdag d. 5. maj i Nørreskoven. Mødested er vores klubhus, Vejle Atletikstadion.

Formålet med Find-vej-dagen er at præsentere orienteringsløb for børn og voksne, som ikke har erfaring med sporten. Nogle af vores gæster på Find-vej-dagen vil efterfølgende komme i klubben for at få lidt mere erfaring med O-løb, og nogen bliver måske nye medlemmer.

For at det bliver sjovt at besøge OK SNAB den 5. maj, skal der være nogle medlemmer til at give liv og en god stemning. Derfor inviteres alle vores medlemmer til at deltage i Find-vej-dagen i Nørreskoven - og det koster ikke noget!

På Find-vej-dagen tilbydes lette baner af forskellig længde i Nørreskoven. Desuden er der en lille snitzlet sprintbane - primært for børn - hvor man kan konkurrere på hastighed.

Hvis du har lyst til at hjælpe os på Find-vej-dagen, så skriv til Charlotte Angel Christensen på Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.

Du kan også ringe til Charlotte på 2467 3694

Vi glæder os til at se jer.

Kate Nielsen og Charlotte Angel Christensen