Begynder

Baneresultater fra Vejle Cup d. 21. august 2012. Endelige resultater af dysten mellem Snab og Gorm følger på Gorms hjemmeside

 

Navn

 

 

 

 

Klub

 

 

 

 

Tid

1 Jeppe Caspersen Snab 13.33
2 Eva Ö Jørgensen Snab 18.04
3 Jacob Vingtoft Gorm 20.49
4 Daniel Holm Gorm 27.00
5 Rasmus Pedersen Gorm 27.04
6 Ida Knudsen Gorm 29.45
7 Flemming Snab 35.36
8 Gabriel Snedker Snab 35.45
9 Katrine Thygesen Snab 36.24
10 Oscar Terkelsen Gorm 51.39
11 Axel Snab 51.54
       
Let Navn Klub Tid
1 Christine Volck Paulsen Gorm 30.26
2 Filip Krag Gorm 31.09
3 Jens Kr. Petersen Gorm 31.21
4 Daniel Damsbo Gorm 31.46
5 Maria Damgaard Gorm 32.36
6 Rikke Rasmussen Snab 33.48
7 Ida Nicolajsen Snab 35.33
8 Annett Lassen Gorm 35.53
9 Esben Gorm 39.22
10 Sarah Langkær Snab 42.51
11 Gustav Emil Gorm 45.24
12 Mads Lassen Gorm 45.45
13 Jakob Snab 47.26
14 Liva Snab 47.26
15 Nanna S Knudsen Gorm 48.06
16 Kasper Gorm 51.06
17 Lasse Strøm Gorm 53.59
18 Amanda Agnethe Snab 68.20
19 Julie Caspersen Snab 68.29
20 Matilde Klingenberg Snab 80.23
21 Anna Møller Snab 81.56
       
Mellemsvær Navn Klub Tid
1 Jacob Bang Gorm 42.30
2 Anders Pauggard Gorm 43.29
3 Hans Petersen Gorm 46.45
4 Klaus Sabroe Snab 47.00
5 Amanda Isaksen Snab 47.51
6 Sven Erik Jørgensen Gorm 51.41
7 Thomas Bilander Snab 51.57
8 Eik Panduro Snab 52.30
9 Frode Jakobsen Snab 53.49
10 Niels Bang Gorm 55.57
11 Lilly Falsig Snab 58.43
12 Else Lousdal Snab 59.19
13 Dorthe Gorm 62.26
14 Per Poulsen Snab 62.42
15 Tim Poulsen  Snab 62.42
16 Ann Kirstine Snab 67.45
17 Lisbet Holm Gorm 69.25
18 Ulla Jensen Gorm 82.30
19 Sebastian H Gorm 82.56
20 Inger J Gorm 84.35
21 Martin V Snab 90.08
22 Jonas T H Snab 90.13
23 Helle Strøm Gorm 90.21
24 Tom Kirkmann Snab udg
25 Tina Snab udg
26 Mike Snab udg
27 Morten Ö Jørgensen Snab udg
       
Svær kort Navn Klub Tid
1 Michael Thygesen Snab 45.35
2 Søren Germann Gorm 46.44
3 Ulrika Ö Jørgensen Snab 47.01
4 Annette Lund Gorm 47.22
5 Jørgen Damgaard Gorm 50.37
6 Poul Erik Buch Gorm 52.34
7 Josefine Lind Gorm 54.43
8 KK Terkelsen Gorm 56.17
9 Jens Liengård Snab 56.37
10 Cecilie Nisgaard Gorm 57.11
11 Nina Najbjerg Gorm 57.16
12 Rasmus Jensen Snab 57.27
13 Henrik Holm Gorm 59.10
14 Nete Panduro Snab 60.39
15 Kaj Isaksen Snab 60.59
16 Henrik Jensen Snab 62.20
17 Bent Nielsen Gorm 62.34
18 Helle Schou Snab 63.59
19 Irene Gammeljord Snab 64.11
20 Asta Terkelsen Gorm 66.42
21 Søren Grøn Gorm 67.33
22 Casper Thygesen Snab 69.12
23 Knud Jespersen Snab 71.27
24 Steen Holmegaard Gorm 72.40
25 Sven Snab 75.16
26 Henning Mols Gorm 75.18
27 Peter Lorenzen Gorm 75.29
28 Bente Ringive Gorm 83.47
29 Per Simonsen Snab 102.26
30 Svend T A Snab 103.24
       
Svær lang Navn Klub Tid
1 Flemming Jørgensen Snab 48.22
2 Magnus Dewett Snab 49.22
3 Morten Schou Snab 61.15
4 Michael Lorenzen Gorm 67.56
5 Rasmus Klog Snab 68.18
6 Uffe Villumsen Snab 73.07
7 Bjarke Wolf Gorm 73.44
8 Ole Binder Gorm 76.10