Divisionsmatch - 2017 17-09-2017, Munkebjerg Øst, OK Snab
Bane 1 Bane 2 Bane 3 Bane 4 Bane 5 Bane 6 Bane 7 Bane 8 Bane 9 Bane 10
Bane 1 6,95 km
Bane 1 6,95 km
1. Lassen Tue Faaborg OK H21 49:55
2. Schøning Eskil West/Ribe H21 51:11 +01:16
3. Dewett Magnus OK Snab H1 53:14 +03:19
4. Frattari Giacomo OK Pan H1 54:05 +04:10
5. Blok Kristian OK Snab H1 57:17 +07:22
6. Ahlbäck Emil Fossom IF H1 57:50 +07:55
7. Blok Thomas OK Snab H1 1:00:51 +10:56
8. Péntek Mátyás Horsens OK H1 1:02:05 +12:10
9. Knudsen Bjarne Skovgaard Faaborg OK H21 1:04:09 +14:14
10. Kristensen Simon L.J. Faaborg OK H21 1:04:55 +15:00
11. Wind Nicolai Kolding OK H1 1:05:37 +15:42
12. Knudsen Peter FROS/Melfar H35 1:07:07 +17:12
13. Madsen Klavs Odense OK H35 1:08:56 +19:01
14. Mortensen Anders Winther Odense OK H21 1:10:10 +20:15
15. Krogsgaard Elias Hinge Silkeborg OK H1 1:10:19 +20:24
16. Jensen Gustav Vinther Østermar Kolding OK H1 1:11:13 +21:18
17. Gjøtterup Christoffer Faaborg OK H20 1:13:58 +24:03
18. Jørgensen Nicklas Mønster Horsens OK H1 1:14:52 +24:57
19. Knudsen Morten Rindom FROS/Melfar H20 1:15:31 +25:36
20. Nielsen Lars OK Esbjerg H35 1:15:55 +26:00
21. Kent Lodbjerg OK Pan H1 1:18:57 +29:02
22. Petersen Hans V. OK Gorm H1 1:23:04 +33:09
23. Jensen Thomas Emil Horsens OK H1 1:23:25 +33:30
24. Frandsen Peter D. Kolding OK H1 1:23:58 +34:03
25. Jørgensen Mathias Mønster Horsens OK H1 1:27:37 +37:42
26. Lind Carsten FROS/Melfar H35 1:28:08 +38:13
27. Nielsen Troels Lang OK Esbjerg H20 1:28:30 +38:35
28. Bjerre-Andersen Henrik Bo Odense OK H21 1:31:13 +41:18
29. Hansen Per Storm Svendborg/OPI H35 1:33:07 +43:12
30. Christensen Claus Flak FROS/Melfar H35 1:33:39 +43:44
31. Jensen Malte FROS/Melfar H21 1:34:40 +44:45
32. Nielsen Palle Lang OK Esbjerg H21 1:38:53 +48:58
33. Baden Kristian Odense OK H21 1:40:26 +50:31
34. Pedersen Søren Skov West/Ribe H35 1:41:11 +51:16
35. Jensen Mathias OK Esbjerg H20 1:46:25 +56:30
36. Krabek Nicolai Odense OK H35 1:48:06 +58:11
37. Tofte Kasper Odense OK H21 1:49:58 +1:00:03
38. Pallesen Peter OK Syd H35 1:56:50 +1:06:55
39. Lønborg Klaus West/Ribe H35 1:59:22 +1:09:27
40. Hagelsø Jens-Christian Husted Faaborg OK H20 2:19:18 +1:29:23
Kragh Kent Horsens OK H1 Disk.
Thygesen Anders Kolding OK H1 Disk.
Busch Martin OK Snab H1 Ikke startet
Klingenberg Conor Faaborg OK H21 Ikke startet
Bane 2 5,85 km
Bane 2 5,85 km
1. Nielsen Troels Horsens OK H2 47:15
2. Gjøtterup Caroline Faaborg OK D21 52:35 +05:20
3. Thesbjerg Allan Horsens OK H2 54:59 +07:44
4. Nielsen Nicolaj Horsens OK H2 55:03 +07:48
5. Klingenberg Ita Faaborg OK D21 56:31 +09:16
6. Péntek Gréti Horsens OK D1 57:41 +10:26
7. Krogsgaard Keld Hinge Silkeborg OK H2 1:00:50 +13:35
8. Knudsen Inge S. Faaborg OK D21 1:02:05 +14:50
9. Henning Jes Aage Kolding OK H2 1:02:31 +15:16
10. Vincze Rebeka Horsens OK D1 1:03:58 +16:43
11. Christensen Jakob Q Odense OK H45 1:04:06 +16:51
12. Mikkelsen Mads Horsens OK H2 1:06:11 +18:56
13. Madsen Christa Blach Kolding OK D1 1:08:37 +21:22
14. Dalgaard Tine Kolding OK D1 1:08:40 +21:25
15. Laursen Christen K. Kolding OK H2 1:09:04 +21:49
16. Pedersen Per Eg Kolding OK H2 1:11:04 +23:49
17. Jørgensen Bo Mønster FROS/Melfar H40 1:11:14 +23:59
18. Thomsen Henrik B. OK Esbjerg H45 1:11:20 +24:05
19. Nielsen Birka Øhlenschlæger Silkeborg OK D1 1:12:27 +25:12
20. Nielsen Morten Mølgaard Odense OK H45 1:12:28 +25:13
21. Lindahl Kim FROS/Melfar H40 1:13:37 +26:22
22. Uhlemann Thomas Kolding OK H2 1:14:24 +27:09
23. Staugaard Trine Eg Kolding OK D1 1:14:49 +27:34
24. Blicher Esben FROS/Melfar H40 1:16:39 +29:24
25. Klogborg Lars OK H.T.F. H2 1:17:02 +29:47
26. Damgaard Finn Kolding OK H2 1:17:49 +30:34
27. Nielsen Christina Damgaard Odense OK D21 1:18:20 +31:05
28. Thyssen Alberte Loft Horsens OK D1 1:18:25 +31:10
29. Dreisig Jakob Odense OK H40 1:18:33 +31:18
30. Klingenberg Søren Faaborg OK H45 1:20:42 +33:27
31. Nielsen Mogens Lang OK Esbjerg H40 1:20:58 +33:43
32. Djursaa Carsten Odense OK H45 1:21:03 +33:48
33. Krogsgaard Celine Hinge Silkeborg OK D1 1:21:08 +33:53
34. Skouboe Allan Horsens OK H2 1:21:09 +33:54
35. Rosenkjær Johnny Faaborg OK H45 1:23:05 +35:50
36. Madsen Jesper FROS/Melfar H40 1:23:23 +36:08
37. Højholt Lars Eeg Kolding OK H2 1:25:58 +38:43
38. Thomsen Katrine Rimmen Odense OK D21 1:29:05 +41:50
39. Termansen Michael OK Syd H45 1:29:11 +41:56
40. Mikkelsen Søren FROS/Melfar H40 1:31:32 +44:17
41. Hedemann Henning Faaborg OK H40 1:32:45 +45:30
42. Knudsen Nanna S. OK GORM D1 1:32:49 +45:34
43. Cavan Palle West/Ribe H40 1:32:53 +45:38
44. Spile Camilla Odense OK D21 1:33:42 +46:27
45. Fabrin Freja Djursaa Odense OK D20 1:37:33 +50:18
46. Jepsen Thorkild West/Ribe H45 1:41:13 +53:58
47. Klingenberg Anna Faaborg OK D20 1:43:41 +56:26
48. Lindahl Mette FROS/Melfar D21 1:45:49 +58:34
49. Dam Nanna Odense OK D20 1:52:10 +1:04:55
50. Motzkus Anne Sofie Kolding OK D1 1:54:13 +1:06:58
51. Kruse Torben Svendborg/OPI H45 1:55:25 +1:08:10
52. Skousen Marianne FROS/Melfar D35 1:55:48 +1:08:33
53. Nielsen Line Kolding OK D1 1:56:40 +1:09:25
Bargmeyer John OK Syd H45 Udg.
Kokholm Thomas Herbert Horsens OK H2 Udg.
Lottenburger Ida Kolding OK D1 Udg.
Jensen Kent Østermark Kolding OK H2 Disk.
Jensen Mette Riis Odense OK D21 Disk.
Johannsen Bjarne OK Syd H45 Disk.
Juhl Peter H OK H.T.F. H2 Disk.
Nygaard Arne West/Ribe H45 Disk.
Olesen Brian Fyhn Odense OK H40 Disk.
Bertelsen Arne OK H.T.F. H2 Ikke startet
Nielsen Merete Spangsberg Odense OK D21 Ikke startet
Thyssen Carsten Horsens OK H2 Ikke startet
Thyssen Flemming Horsens OK H2 Ikke startet
Bane 3 5,08 km
Bane 3 5,08 km
1. Gabs Jonas FROS/Melfar H16 49:39
2. Mikkelsen Jacob Klærke Horsens OK H3 49:55 +16
3. Jøhnk Karsten OK Syd H55 51:54 +02:15
4. Caspersen Jeppe Liengård OK Snab H3 52:16 +02:37
5. Hedemann Peter Modler Faaborg OK H16 52:59 +03:20
6. Iversen Tommy Odense OK H50 1:00:05 +10:26
7. Stadel Niels Silkeborg OK H3 1:00:44 +11:05
8. Krogh Marianne Lynge Kolding OK D2 1:02:26 +12:47
9. Gabs Thomas FROS/Melfar H50 1:02:31 +12:52
10. Thyssen Susanne Loft Horsens OK D2 1:03:11 +13:32
11. Andersen Steen Sig Kolding OK H3 1:03:24 +13:45
12. Sørensen Thomas FROS/Melfar H50 1:04:42 +15:03
13. Jakob Albahn Tisvilde H3 1:04:48 +15:09
14. Straube Michael Horsens OK H3 1:05:33 +15:54
15. Thesbjerg Erik Hedver Horsens OK H3 1:06:16 +16:37
16. Bjarne Kristensen Silkeborg OK H3 1:07:07 +17:28
17. Højholt Susanne Kolding OK D2 1:07:29 +17:50
18. Mikkelsen Irene K. Horsens OK D2 1:08:25 +18:46
19. Nielsen Jesper Ege FROS/Melfar H55 1:09:02 +19:23
20. Moos Hans OK Syd H55 1:09:28 +19:49
21. Jensen Frank Krog Horsens OK H3 1:11:29 +21:50
22. Hansen Christian B. Kolding OK H3 1:11:38 +21:59
23. Mindstruplund Henning Horsens OK H3 1:12:11 +22:32
24. Uhlemann Niels Roungkvist Kolding OK H3 1:13:17 +23:38
Larsen Hans Erik Faaborg OK H55 1:13:17 +23:38
26. Petersen Ove OK Syd H55 1:13:38 +23:59
27. Olesen Lone Fyhn Odense OK D45 1:14:05 +24:26
28. Revsbech Ulrik OK Esbjerg H50 1:15:24 +25:45
Jensen Niels OK Esbjerg H50 1:15:24 +25:45
30. Britt Hermanrud Silkeborg OK D2 1:15:26 +25:47
31. Mikkelsen Bent Faaborg OK H50 1:16:39 +27:00
32. Thestrup Lars FROS/Melfar H50 1:18:18 +28:39
33. Jørgensen Per Mønster Horsens OK H3 1:20:54 +31:15
34. Pallesen Ulla OK Syd D45 1:24:22 +34:43
35. Lindholdt Erik OK Esbjerg H50 1:25:09 +35:30
36. Dalgaard Camilla Kolding OK D2 1:26:52 +37:13
37. Isaksen Felix OK Snab H3 1:27:04 +37:25
38. Kokholm Mette Ellegaard Horsens OK D2 1:29:49 +40:10
39. Henriksen Finn Svendborg/OPI H55 1:31:06 +41:27
40. Hansen Henning Horsens OK H3 1:32:04 +42:25
41. Christensen Kim Lykkegård Odense OK H50 1:33:23 +43:44
42. Andreasen Inger FROS/Melfar D45 1:36:34 +46:55
43. Bülow-Olsen Karen Faaborg OK D40 1:38:35 +48:56
44. Hedemann Anja Modler Faaborg OK D45 1:45:16 +55:37
45. Ramus Christian FROS/Melfar H16 1:46:18 +56:39
46. Christiansen Lisette Odense OK D45 1:48:17 +58:38
47. Granby Heidi Faaborg OK D40 1:50:28 +1:00:49
48. Eriksen Anne Grethe FROS/Melfar D45 1:56:24 +1:06:45
49. Höhnke Andrea Horsens OK D2 1:56:53 +1:07:14
50. Wodschow Sven West/Ribe H55 1:58:39 +1:09:00
Knudsen Kent Uhre Silkeborg OK H3 Udg.
Gasbjerg Ane FROS/Melfar D2 Disk.
Kjeldsen Villy OK Snab H3 Disk.
Plauborg Anni Odense OK D45 Disk.
Warncke Erik Horsens OK H3 Disk.
Christoffersen Bjørn R. Svendborg/OPI H55 Ikke startet
Gydesen Terkel FROS/Melfar H55 Ikke startet
Jensen Verner FROS/Melfar H50 Ikke startet
Mogensen Niels Odense OK H50 Ikke startet
Bane 4 3,63 km
Bane 4 3,63 km
1. Vad Hans Jørgen Horsens OK H4 43:16
2. Rasmussen Rikke OK Snab D3 43:18 +02
3. Rasmussen Torben Odense OK H60 43:29 +13
4. Christensen Poul Erik Horsens OK H4 44:23 +01:07
5. Thyssen Rebecca Loft Horsens OK D3 45:51 +02:35
6. Damgaard Jørgen OK GORM H4 48:05 +04:49
7. Lyngby Claus Grøn OK GORM H4 48:06 +04:50
8. Pedersen Børge Odense OK H65 48:44 +05:28
9. Øllgaard Kristian M. OK GORM H4 49:00 +05:44
10. Schwærter Tonny OK Esbjerg H65 50:37 +07:21
11. Søgaard Ole Horsens OK H4 50:38 +07:22
12. Jensen Gerhard Odense OK H65 51:20 +08:04
13. Pedersen Gert FROS/Melfar H65 51:33 +08:17
14. Aakjær Bent Odense OK H60 51:38 +08:22
15. Cavanagh Ethna Faaborg OK D50 51:42 +08:26
16. Jørgensen Eva Örnhagen OK Snab D3 51:45 +08:29
17. Dagsberg Henrik OK Pan H4 52:21 +09:05
18. Ljungdahl Erik Faaborg OK H65 52:59 +09:43
19. Juhl Mads E OK H.T.F. H4 53:27 +10:11
20. Bang Jacob OK GORM H4 54:08 +10:52
21. Klausen Jørn H. OK Syd H60 54:29 +11:13
22. Laursen Jens Kristian OK GORM H4 55:58 +12:42
23. Johansen Svend Svendborg/OPI H65 56:04 +12:48
24. Petersen Niels Møller FROS/Melfar H65 56:09 +12:53
25. Skousen Matilde FROS/Melfar D16 56:26 +13:10
26. Ringive Martin OK GORM H4 56:53 +13:37
27. Hansen Hans Aage Hvalsøe Svendborg/OPI H65 57:38 +14:22
28. Lolk Mette OK Esbjerg D50 57:48 +14:32
29. Thomsen Johanne Kaysen OK Snab D3 58:26 +15:10
30. Knudsen Leif Skovgaard Faaborg OK H65 58:36 +15:20
31. Ljungberg Hanne OK Syd D55 59:35 +16:19
32. Petersen Kurt Faaborg OK H65 1:00:06 +16:50
33. Hansen Torben FROS/Melfar H60 1:00:24 +17:08
34. Jørgensen Finn Odense OK H65 1:00:43 +17:27
35. Bruntse Jørgen Odense OK H60 1:01:16 +18:00
36. Bengt Carl West/Ribe H65 1:01:32 +18:16
37. Toustrup Kristian OK Syd H65 1:02:54 +19:38
38. Jørgensen Jørgen Silkeborg OK H4 1:03:17 +20:01
39. Mortensen Anne-Mette Odense OK D50 1:03:38 +20:22
40. Jensen Maya FROS/Melfar D16 1:04:00 +20:44
41. Pedersen Britta Ank Horsens OK D3 1:04:02 +20:46
42. Nielsen Mogens West/Ribe H65 1:04:14 +20:58
43. Kongstad Katalin Bolko Odense OK D50 1:05:13 +21:57
44. Jakobsen Sven Erik OK GORM H4 1:08:12 +24:56
45. Jochumsen Hanne OK Esbjerg D55 1:08:30 +25:14
46. Knudsen Peter Føns OK GORM H4 1:08:43 +25:27
47. Olesen Lars Kvist FROS/Melfar H60 1:09:52 +26:36
48. Larsen Henning Horsens OK H4 1:10:14 +26:58
49. Kofoed Niels Erik OK H.T.F. H4 1:11:36 +28:20
Lassen Morten Faaborg OK H65 1:11:36 +28:20
51. Lehn Torben OK GORM H4 1:11:49 +28:33
52. Wind Palle Kolding OK H4 1:13:20 +30:04
53. Thomsen Claudia Schmidt Horsens OK D3 1:13:44 +30:28
54. Christensen Knud OK Esbjerg H60 1:16:37 +33:21
55. Lunding Anita Svendborg/OPI D50 1:19:24 +36:08
56. Post Jette Bønløkke Odense OK D55 1:22:13 +38:57
57. Jensen Anne-Marie OK Syd D50 1:23:18 +40:02
58. Pedersen Bente OK Esbjerg D55 1:27:44 +44:28
59. Jensen Lotte FROS/Melfar D50 1:28:37 +45:21
60. Hansen Villy Møller OK Esbjerg H65 1:29:45 +46:29
61. Bøgh Karen Lise Faaborg OK D55 1:30:38 +47:22
62. Bøgh Mogens Faaborg OK H65 1:33:31 +50:15
63. Bargmeyer Maria OK Syd D16 1:38:25 +55:09
64. Petersen Lene Kofoed Horsens OK D3 1:42:53 +59:37
Bang Jørgen OK Esbjerg H65 Udg.
Knudsen Susanne FROS/Melfar D50 Udg.
Binder Ole OK GORM H4 Disk.
Dam Jens Odense OK H65 Disk.
Germann Søren OK GORM H4 Disk.
Knudsen Stig R. OK GORM H4 Disk.
Christoffersen Gitte R. Odense OK D50 Ikke startet
Gjermandsen Gunner Horsens OK H4 Ikke startet
Harfot Anders Horsens OK H4 Ikke startet
Harfot Anne Sofie Thyssen Horsens OK D3 Ikke startet
Harfot Berit Horsens OK D3 Ikke startet
Kokholm Lea Ellegård Horsens OK D3 Ikke startet
Nielsen Eigil Horsens OK H4 Ikke startet
Sieg Karen Horsens OK D3 Ikke startet
Vad Lasse Fenger Horsens OK H4 Ikke startet
Bane 5 3,13 km
Bane 5 3,13 km
1. Lund Anette OK GORM D4 31:26
2. Strib Hans Christian OK GORM H5 32:07 +41
3. Terkelsen Karl Kristian OK GORM H5 32:17 +51
4. Damgaard Marianne OK GORM D4 32:18 +52
5. Berg Ayoe Odense OK D60 32:49 +01:23
6. Buch Poul Erik OK GORM H5 32:56 +01:30
7. Jensen Inge Price Odense OK D60 35:28 +04:02
8. Sørensen Jens West/Ribe H70 36:46 +05:20
9. Jensen H. V. Odense OK H70 37:27 +06:01
10. Andersen Flemming D. OK GORM H5 37:29 +06:03
11. Schulz Wolfgang Odense OK H70 37:50 +06:24
12. Henning Marie Louise Kolding OK D4 39:09 +07:43
13. Skrydstrup Jack Kolding OK H5 39:37 +08:11
14. Jensen Troels Horsens OK H5 39:54 +08:28
15. Madsen Sven FROS/Melfar H5 40:25 +08:59
16. Jessen-Klixbüll Per OK Pan H5 41:01 +09:35
17. Ditlevsen Karl Horsens OK H5 41:23 +09:57
18. Baun Tage Horsens OK H5 41:27 +10:01
19. Splittorff Ove Svendborg/OPI H70 41:38 +10:12
20. Baun Susanne Horsens OK D4 42:44 +11:18
21. Hoffmann Ole FROS/Melfar H70 43:00 +11:34
22. Odgaard Olav Odense OK H70 43:21 +11:55
23. Madsen Finn Hother OK Pan H5 43:23 +11:57
24. Pedersen Kurt West/Ribe H70 43:42 +12:16
25. Nielsen Albert Odense OK H70 44:00 +12:34
26. Sørensen Louis A. OK Esbjerg H70 44:07 +12:41
27. Olesen Jørgen Odense OK H70 44:40 +13:14
28. Rasmussen Keld OK H.T.F. H5 45:03 +13:37
29. Ringive Bente H. OK GORM D4 45:09 +13:43
30. Thomsen Jørn OK Snab H5 45:53 +14:27
31. Andersen Jørn F. OK H.T.F. H5 46:05 +14:39
32. Larsen Hans Faaborg OK H70 46:08 +14:42
33. Thomsen Mogens E. OK Syd H70 48:36 +17:10
34. Aaskov Gunner Odense OK H70 49:16 +17:50
35. Larsen Poul OK Esbjerg H70 49:52 +18:26
36. Thyssen Jørgen Horsens OK H5 50:07 +18:41
37. Hjort Lotte Faaborg OK D65 50:20 +18:54
38. Nielsen Palle Møller Odense OK H70 50:59 +19:33
39. Christensen Per OK Esbjerg H70 51:26 +20:00
40. Andreassen Vivi Kolding OK D4 52:18 +20:52
41. Ditlevsen Trille Horsens OK D4 52:32 +21:06
42. Sølling Peter OK H.T.F. H5 53:50 +22:24
43. Knudsen Lis Faaborg OK D65 54:27 +23:01
44. Hansen Niels J. Møller Kolding OK H5 54:42 +23:16
45. Petersen Henning Vide Horsens OK H5 56:21 +24:55
46. Mikkelsen Holger Odense OK H70 56:53 +25:27
47. Færing Annette Svendborg/OPI D60 57:37 +26:11
48. Thomsen Knud Erik Svendborg/OPI H70 58:56 +27:30
49. Dalgaard Vibeke FROS/Melfar D60 1:00:05 +28:39
50. Uhlemann Niels Erik Kolding OK H5 1:00:29 +29:03
51. Bønding Inger OK GORM D4 1:01:09 +29:43
52. Christoffersen Olav Faaborg OK H70 1:01:36 +30:10
53. Elbro Sven OK Esbjerg H70 1:01:38 +30:12
54. Skovlyst Aksel Faaborg OK H70 1:03:54 +32:28
55. Germann Erna Horsens OK D4 1:05:55 +34:29
56. Lorenz Maja Svendborg/OPI D65 1:08:13 +36:47
57. Jacobsen Bent Kolding OK H5 1:09:25 +37:59
58. Jensen Inger OK GORM D4 1:10:02 +38:36
59. Andersen Anker Horsens OK H5 1:12:03 +40:37
60. Sørensen Svend Aage Horsens OK H5 1:13:09 +41:43
61. Jensen Herluf Svendborg/OPI H70 1:13:29 +42:03
62. Grynderup Finn Horsens OK H5 1:24:35 +53:09
63. Ravn Jakob Horsens OK H5 1:37:46 +1:06:20
64. Andersen Svend T. OK Snab H5 1:44:13 +1:12:47
Hansen Anette OK Esbjerg D65 Disk.
Vagn Hansen OK H.T.F. H70 Disk.
Lassen Annett OK GORM D4 Ikke startet
Thomsen Erik OK Snab H5 Ikke startet
Bane 6 4,40 km
Bane 6 4,40 km
1. Dalgaard Niels Kolding OK H6 38:26
2. Dalgaard Jens Kolding OK H6 43:43 +05:17
3. Pedersen Esben Ø. OK GORM H6 45:46 +07:20
4. Egdal Jonas Bo Kirk FROS/Melfar H35B 49:01 +10:35
5. Sigvardt Peter M. Odense OK H35B 53:45 +15:19
6. Jensen Steen Schelle OK Snab H7 54:13 +15:47
7. Lwamuto Ryuji H7 58:59 +20:33
8. Haastrup Lars Odense OK H21B 59:04 +20:38
9. Gabs August FROS/Melfar H14 59:07 +20:41
10. Larsen Jeppe Bjerregård OK Esbjerg H35B 59:55 +21:29
11. Dudins Emils OK Esbjerg H21B 59:56 +21:30
12. Pedersen Jes West/Ribe H21B 1:00:36 +22:10
13. Nielsen Dennis Bøje Odense OK H35B 1:01:09 +22:43
14. Burattini Sebastian Odense OK H14 1:01:25 +22:59
15. Kortegård Laurits Egdal FROS/Melfar H14 1:02:07 +23:41
16. Ramus Jonathan FROS/Melfar H20B 1:02:13 +23:47
17. Pedersen Anders Rune Damkjær Odense OK H21B 1:02:23 +23:57
18. Kokholm Jonas Ellegård Horsens OK H6 1:08:22 +29:56
19. Mindegaard Peter Faaborg OK H35B 1:11:16 +32:50
20. Christensen Jonas Straarup FROS/Melfar H21B 1:12:12 +33:46
21. Christensen Mathias Birch Odense OK H16B 1:15:30 +37:04
22. Buhl Benjamin Horsens OK H6 1:18:39 +40:13
23. Møller Uffe Faaborg OK H35B 1:20:38 +42:12
24. Brage Arne FROS/Melfar H35B 1:22:48 +44:22
25. Jensby Kaj Ole Faaborg OK H35B 1:26:15 +47:49
26. Dalgaard Niels FROS/Melfar H35B 1:30:20 +51:54
27. Nielsen Uffe Svendborg/OPI H35B 1:34:49 +56:23
28. Tanderup Jesper Beck Faaborg OK H21B 1:36:34 +58:08
29. Axelsen Ole Svendborg/OPI H35B 1:49:47 +1:11:21
30. Andersen Mathias Rimmer Faaborg OK H14 1:51:50 +1:13:24
31. Ibsen Jens M. Svendborg/OPI H35B 2:17:54 +1:39:28
Madsen Jørgen Faaborg OK H35B Udg.
Mindegaard Rasmus Faaborg OK H14 Udg.
Bengtsen Julius OK GORM H6 Disk.
Kortegaard Victor Braae FROS/Melfar H14 Disk.
Lars Jakobsen OK Pan H6 Disk.
Lyhne Thomas Kolding OK H7 Disk.
Petersen Jens Kr. V. OK GORM H6 Disk.
Skousen Sune FROS/Melfar H35B Ikke startet
Bane 7 3,10 km
Bane 7 3,10 km
1. Lindahl Magnus FROS/Melfar H12 19:56
2. Jørgensen Axel Örnhagen OK Snab H8 21:09 +01:13
3. Bøje Frederik Brynning Horsens OK H8 23:51 +03:55
4. Skouboe Johanne Horsens OK D8 23:59 +04:03
5. Andersen Anton Elmegaard Horsens OK H8 25:24 +05:28
6. Frederiksen Lone H Odense OK D21C 29:06 +09:10
7. Paulsen Freja OK Syd D20C 29:26 +09:30
8. Madsen Magnus Fannar FROS/Melfar H12 29:59 +10:03
9. Olesen Phillip Fyhn Odense OK H12 30:32 +10:36
10. Klogborg Lasse OK H.T.F. H8 31:04 +11:08
11. Mikkelsen Ella Klærke Horsens OK D8 31:11 +11:15
12. Larsen Claes Ø. Odense OK H21C 33:52 +13:56
13. Trog Steffen Faaborg OK H20C 34:18 +14:22
14. Pagh Olivia Fjordside OK Snab D8 34:28 +14:32
15. Thorwest Martin OK Syd H21C 34:40 +14:44
16. Fogh Flora FROS/Melfar D12 35:48 +15:52
17. Hedemann Aske Faaborg OK H12 37:34 +17:38
18. Frederiksen Karen Q Odense OK D14B 38:06 +18:10
19. Dudina Margarita OK Esbjerg D21C 38:17 +18:21
20. Kongstad Nina Odense OK D14B 39:18 +19:22
21. Beich-Frandsen Emilie Odense OK D12 39:48 +19:52
22. Svensson Noah Nørskov Sandberg FROS/Melfar H12 41:28 +21:32
23. Dreisig Jeanette Odense OK D21C 41:53 +21:57
24. Jensen Signe OK Esbjerg D21C 42:55 +22:59
25. Magnusdottir Steinunn FROS/Melfar D21C 43:18 +23:22
26. Ellen Uhlemann Kolding OK D14B 43:20 +23:24
27. Steffensen Jette Horsens OK D8 43:37 +23:41
28. Lambertsen Tine Odense OK D21C 44:06 +24:10
29. Sigvardt Alice Odense OK D21C 46:07 +26:11
30. Dimitrijevic Andreja Odense OK H21C 47:09 +27:13
31. Mikkelsen Daniel FROS/Melfar H12 48:17 +28:21
32. Jørgensen Tobias Rohde FROS/Melfar H12 51:15 +31:19
33. Thomsen Kirsten Wolff Svendborg/OPI D21C 57:50 +37:54
34. Rasmussen Carl Emil Møller FROS/Melfar H14B 59:14 +39:18
35. Lind Dorthe FROS/Melfar D21C 1:02:40 +42:44
36. Koch Yvonne Faaborg OK D21C 1:26:48 +1:06:52
Brodal Kitte FROS/Melfar D21C Udg.
Damsbo Ida OK GORM D8 Disk.
Hedegaard Marie Kolding OK D8 Disk.
Jensen Kasper Dan FROS/Melfar H21C Disk.
Busch Laura OK Snab D8 Ikke startet
Mikkelsen Mads FROS/Melfar H14B Ikke startet
Bane 8 2,95 km
Bane 8 2,95 km
1. Terkelsen Asta OK GORM D5 35:45
2. Splittorff Randi Svendborg/OPI D70 38:12 +02:27
3. Hass Else OK Pan D5 42:21 +06:36
4. Larsen Grethe OK Snab D5 53:56 +18:11
5. Rasmussen Mona OK H.T.F. D5 56:46 +21:01
6. Åse Thyssen Horsens OK D5 1:01:47 +26:02
7. Sølling Else OK H.T.F. D5 1:05:36 +29:51
8. Andersen Inger Faaborg OK D70 1:08:14 +32:29
9. Brage Musse FROS/Melfar D70 1:09:53 +34:08
10. Christoffersen Rita Faaborg OK D70 1:16:17 +40:32
11. Bohlbro Silke OK Syd D70 1:17:42 +41:57
12. Thomsen Edit OK Syd D70 1:24:57 +49:12
13. Pedersen Else West/Ribe D70 1:26:24 +50:39
14. Grynderup Birgit Horsens OK D5 1:35:51 +1:00:06
15. Juel Lis Odense OK D70 1:57:27 +1:21:42
Schultz Hanne Horsens OK D5 Disk.
Bane 9 3,78 km
Bane 9 3,78 km
1. Klingenberg Emma Faaborg OK D21B 33:55
2. Henriksen Elanor Horsens OK D6 36:07 +02:12
3. Skousen Line FROS/Melfar D14 38:57 +05:02
4. Skouboe Theresa Horsens OK D6 39:13 +05:18
5. Nielsen Laura Holm Horsens OK D6 47:09 +13:14
6. Bøgh Laura Faaborg OK D21B 50:09 +16:14
7. Nielsen Anne Mølgaard Odense OK D35B 52:30 +18:35
8. Hedemann Amanda modler Faaborg OK D14 54:49 +20:54
9. Jespersen Rikke Brandt Odense OK D35B 1:06:05 +32:10
10. Rasmussen Tina OK H.T.F. D7 1:08:20 +34:25
11. Basse Thea Veng FROS/Melfar D21B 1:08:26 +34:31
12. Føns Julie OK GORM D7 1:08:34 +34:39
13. Spangsberg Gitte Odense OK D35B 1:11:04 +37:09
14. Pedersen Asta West/Ribe D35B 1:15:46 +41:51
15. Grøn Bodil FROS/Melfar D35B 1:16:44 +42:49
16. Pedersen Pia Damkjær Odense OK D21B 1:22:54 +48:59
17. Andersen Lotte Vinther Kolding OK D7 1:23:43 +49:48
18. Juhl Tove E OK H.T.F. D7 1:28:00 +54:05
19. Sørensen Helle FROS/Melfar D35B 1:35:14 +1:01:19
20. Jensen Johanne OK Esbjerg D20B 1:35:28 +1:01:33
21. Pedersen Leila Damkjær Svendborg/OPI D35B 1:36:27 +1:02:32
22. Rosenkjær Kristine Faaborg OK D16B 1:41:07 +1:07:12
23. Bøgh Louise Faaborg OK D20B 1:54:45 +1:20:50
24. Lyhne Celina Kolding OK D6 1:55:29 +1:21:34
25. Frederiksen Anne Q Odense OK D14 2:05:40 +1:31:45
Hansen Kirsten OK H.T.F. D7 Udg.
Jørgensen Jannie Rohde FROS/Melfar D35B Udg.
Kirsten Rauf OK GORM D7 Udg.
Schmidt Marianne OK Esbjerg D35B Udg.
Skovgaard Caroline FROS/Melfar D14 Udg.
Jensen Karen Lund FROS/Melfar D14 Disk.
Sørensen Natasha Søgård FROS/Melfar D14 Disk.
Thyssen Eline Rahbek Horsens OK D6 Disk.
Bane 10 2,13 km
Bane 10 2,13 km
1. Verhelst Lukas Bergmann Horsens OK 9 13:33
2. Dalgaard Emil Kolding OK 9 13:43 +10
3. Kortegård Valdemar Egdal FROS/Melfar H10 13:57 +24
4. Thyssen Lasse Rahbek Horsens OK 9 14:31 +58
5. Bjerre Bastian Horsens OK 9 14:52 +01:19
6. Nielsen Magnus Mølgaard Odense OK H10 15:43 +02:10
7. Dalgaard Rasmus Kolding OK 9 16:07 +02:34
8. Fuglgaard Elias Horsens OK 9 16:10 +02:37
9. Dalgaard Johan Kolding OK 9 16:19 +02:46
10. Andersen Anton Spile Odense OK H10 16:21 +02:48
11. Lindahl Emil FROS/Melfar H10 16:23 +02:50
12. Henriksen Esther Horsens OK 9 16:35 +03:02
13. Sigvardt Anders M. Odense OK H10 16:37 +03:04
14. Reilev Stinus Martin Larsen FROS/Melfar H10 18:04 +04:31
15. Nielsen Karoline Nyegård Kolding OK 9 20:11 +06:38
16. Lambertsen Victor Odense OK Begynder 20:37 +07:04
17. Nielsen Eskild Stig Horsens OK 9 21:47 +08:14
18. Skousen Jakob FROS/Melfar H10 22:17 +08:44
19. Odgaard Carl-Christian Odense OK Begynder 22:58 +09:25
20. Juul Rasmus OK GORM H12B 23:36 +10:03
Pagh Agnes Fjordside OK Snab 9 23:36 +10:03
22. Larsen Maja Bjerregaard OK Esbjerg Begynder 23:58 +10:25
23. Olesen Karina Bak Faaborg OK Begynder 24:10 +10:37
24. Fuglgaard Linus Horsens OK 9 24:55 +11:22
25. Gade Lea Lyders OK Snab 9 25:25 +11:52
26. Jønsson Birger OK Syd Begynder 25:29 +11:56
27. Bjerre Milla Aupetit Horsens OK 9 25:41 +12:08
28. Lyhne Maria Kolding OK 9 25:54 +12:21
29. Jensen Signe Enggård OK Snab 9 26:35 +13:02
30. Skouboe Kristine Horsens OK 9 26:44 +13:11
31. Larsen Karoline Gasbjerg FROS/Melfar D12B 26:49 +13:16
32. Gasbjerg Markus FROS/Melfar Begynder 27:26 +13:53
33. Blicher Karla FROS/Melfar D10 28:28 +14:55
34. Mikkelsen Jonas Klærke Horsens OK 9 28:37 +15:04
35. Madsen Johanna K. FROS/Melfar D10 28:54 +15:21
36. Granby Carsten Faaborg OK Begynder 29:10 +15:37
37. Jørgensen Sofie Rohde FROS/Melfar Begynder 29:44 +16:11
38. Jørgensen Christian Rohde FROS/Melfar Begynder 29:45 +16:12
39. Jensen Mette FROS/Melfar D10 30:30 +16:57
40. Nielsen Mikkel Mølgaard Odense OK Begynder 31:12 +17:39
41. Krabek Benjamin Odense OK H10 34:27 +20:54
42. Lambertsen Lukas Odense OK Begynder 35:00 +21:27
43. Skovlyst Tove Faaborg OK Begynder 36:15 +22:42
44. Pedersen Zelda Marie Damkjær Odense OK Begynder 47:12 +33:39
45. Poulsen Bodil Nygaard OK GORM 9 48:54 +35:21