Gruppe H1
(H20, H21, H35)
- [8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1] + [2, 1]
pl | navn | klub | klasse | tid | m1 | m2 | m3 |
1 | Eskil Schøning | West/Ribe | H21 | 00:51:11 |   | 8  | 8  |
2 | Lars Nielsen | OK Esbjerg | H35 | 01:15:55 | 8  | 7  |   |
3 | Troels Lang Nielsen | OK Esbjerg | H20 | 01:28:30 | 9* | 8* |   |
4 | Per Storm Hansen | Svendborg/OPI | H35 | 01:33:07 | 6  |   | 7  |
5 | Palle Lang Nielsen | OK Esbjerg | H21 | 01:38:53 | 5  | 5  |   |
6 | Søren Skov Pedersen | West/Ribe | H35 | 01:41:11 |   | 4  | 6  |
7 | Mathias Jensen | OK Esbjerg | H20 | 01:46:25 | 5* | 4* |   |
8 | Klaus Lønborg | West/Ribe | H35 | 01:59:22 |   | 2  | 5  |
Gruppe H2
(H40, H45)
- [6, 5, 4, 3, 2, 1]
pl | navn | klub | klasse | tid | m1 | m2 | m3 |
1 | Henrik B. Thomsen | OK Esbjerg | H45 | 01:11:20 | 6  | 6  |   |
2 | Mogens Lang Nielsen | OK Esbjerg | H40 | 01:20:58 | 5  | 5  |   |
3 | Palle Cavan | West/Ribe | H40 | 01:32:53 |   | 4  | 6  |
4 | Thorkild Jepsen | West/Ribe | H45 | 01:41:13 |   | 3  | 5  |
5 | Torben Kruse | Svendborg/OPI | H45 | 01:55:25 | 4  |   | 4  |
| Arne Nygaard | West/Ribe | H45 | Disk |   |   |   |
Gruppe H3
(H16, H50, H55)
- [6, 5, 4, 3, 2, 1] + [2, 1]
pl | navn | klub | klasse | tid | m1 | m2 | m3 |
1 | Ulrik Revsbech | OK Esbjerg | H50 | 01:15:24 | 5.5  | 5.5  |   |
1 | Niels Jensen | OK Esbjerg | H50 | 01:15:24 | 5.5  | 5.5  |   |
3 | Erik Lindholdt | OK Esbjerg | H50 | 01:25:09 | 4  | 4  |   |
4 | Finn Henriksen | Svendborg/OPI | H55 | 01:31:06 | 3  |   | 6  |
5 | Sven Wodschow | West/Ribe | H55 | 01:58:39 |   | 3  | 5  |
Gruppe H4
(H60, H65)
- [4, 3, 2, 1]
pl | navn | klub | klasse | tid | m1 | m2 | m3 |
1 | Tonny Schwærter | OK Esbjerg | H65 | 00:50:37 | 4  | 4  |   |
2 | Svend Johansen | Svendborg/OPI | H65 | 00:56:04 | 3  |   | 4  |
3 | Hans Aage Hvalsøe Hansen | Svendborg/OPI | H65 | 00:57:38 | 2  |   | 3  |
4 | Carl Bengt | West/Ribe | H65 | 01:01:32 |   | 3  | 2  |
5 | Mogens Nielsen | West/Ribe | H65 | 01:04:14 |   | 2  | 1  |
6 | Knud Christensen | OK Esbjerg | H60 | 01:16:37 | 1  | 1  |   |
7 | Villy Møller Hansen | OK Esbjerg | H65 | 01:29:45 |   |   |   |
| Jørgen Bang | OK Esbjerg | H65 | Ej slut |   |   |   |
Gruppe H5
(H70)
- [4, 3, 2, 1]
pl | navn | klub | klasse | tid | m1 | m2 | m3 |
1 | Jens Sørensen | West/Ribe | H70 | 00:36:46 |   | 4  | 4  |
2 | Ove Splittorff | Svendborg/OPI | H70 | 00:41:38 | 4  |   | 3  |
3 | Kurt Pedersen | West/Ribe | H70 | 00:43:42 |   | 3  | 2  |
4 | Louis A. Sørensen | OK Esbjerg | H70 | 00:44:07 | 3  | 2  |   |
5 | Poul Larsen | OK Esbjerg | H70 | 00:49:52 | 2  | 1  |   |
6 | Per Christensen | OK Esbjerg | H70 | 00:51:26 |   |   |   |
7 | Knud Erik Thomsen | Svendborg/OPI | H70 | 00:58:56 | 1  |   | 1  |
8 | Sven Elbro | OK Esbjerg | H70 | 01:01:38 |   |   |   |
9 | Herluf Jensen | Svendborg/OPI | H70 | 01:13:29 |   |   |   |
Gruppe H6
(H14, H16B)
- [4, 3, 2, 1] + [2, 1]
pl | navn | klub | klasse | tid | m1 | m2 | m3 |
Gruppe H7
(H20B, H21B, H35B)
- [2, 2, 2, 1, 1, 1]
pl | navn | klub | klasse | tid | m1 | m2 | m3 |
1 | Jeppe Bjerregård Larsen | OK Esbjerg | H35B | 00:59:55 | 2  | 2  |   |
2 | Emils Dudins | OK Esbjerg | H21B | 00:59:56 | 2  | 2  |   |
3 | Jes Pedersen | West/Ribe | H21B | 01:00:36 |   | 2  | 2  |
4 | Uffe Nielsen | Svendborg/OPI | H35B | 01:34:49 | 2  |   | 2  |
5 | Ole Axelsen | Svendborg/OPI | H35B | 01:49:47 | 1  |   | 2  |
6 | Jens M. Ibsen | Svendborg/OPI | H35B | 02:17:54 | 1  |   | 1  |
Gruppe H8
(H12, H14B, H20C, H21C)
- [2, 2, 1, 1] + [2, 1]
pl | navn | klub | klasse | tid | m1 | m2 | m3 |
Gruppe D1
(D20, D21, D35)
- [6, 5, 4, 3, 2, 1] + [2, 1]
pl | navn | klub | klasse | tid | m1 | m2 | m3 |
Gruppe D2
(D40, D45)
- [6, 5, 4, 3, 2, 1]
pl | navn | klub | klasse | tid | m1 | m2 | m3 |
Gruppe D3
(D16, D50, D55)
- [6, 5, 4, 3, 2, 1] + [2, 1]
pl | navn | klub | klasse | tid | m1 | m2 | m3 |
1 | Mette Lolk | OK Esbjerg | D50 | 00:57:48 | 6  | 6  |   |
2 | Hanne Jochumsen | OK Esbjerg | D55 | 01:08:30 | 5  | 5  |   |
3 | Anita Lunding | Svendborg/OPI | D50 | 01:19:24 | 4  |   | 6  |
4 | Bente Pedersen | OK Esbjerg | D55 | 01:27:44 | 3  | 4  |   |
Gruppe D4
(D60, D65)
- [4, 3, 2, 1]
pl | navn | klub | klasse | tid | m1 | m2 | m3 |
1 | Annette Færing | Svendborg/OPI | D60 | 00:57:37 | 4  |   | 4  |
2 | Maja Lorenz | Svendborg/OPI | D65 | 01:08:13 | 3  |   | 3  |
| Anette Hansen | OK Esbjerg | D65 | Disk |   |   |   |
Gruppe D5
(D70)
- [4, 3, 2, 1]
pl | navn | klub | klasse | tid | m1 | m2 | m3 |
1 | Randi Splittorff | Svendborg/OPI | D70 | 00:38:12 | 4  |   | 4  |
2 | Else Pedersen | West/Ribe | D70 | 01:26:24 |   | 4  | 3  |
Gruppe D6
(D14, D16B)
- [4, 3, 2, 1] + [2, 1]
pl | navn | klub | klasse | tid | m1 | m2 | m3 |
Gruppe D7
(D20B, D21B, D35B)
- [2, 2, 2, 1, 1, 1]
pl | navn | klub | klasse | tid | m1 | m2 | m3 |
1 | Asta Pedersen | West/Ribe | D35B | 01:15:46 |   | 2  | 2  |
2 | Johanne Jensen | OK Esbjerg | D20B | 01:35:28 | 2  | 2  |   |
3 | Leila Damkjær Pedersen | Svendborg/OPI | D35B | 01:36:27 | 2  |   | 2  |
| Marianne Schmidt | OK Esbjerg | D35B | Ej slut |   |   |   |
Gruppe D8
(D12, D14B, D20C, D21C)
- [2, 2, 1, 1] + [2, 1]
pl | navn | klub | klasse | tid | m1 | m2 | m3 |
1 | Margarita Dudina | OK Esbjerg | D21C | 00:38:17 | 2  | 2  |   |
2 | Signe Jensen | OK Esbjerg | D21C | 00:42:55 |   |   |   |
3 | Kirsten Wolff Thomsen | Svendborg/OPI | D21C | 00:57:50 |   |   | 2  |
Gruppe 9
(H10, D10, H12B, D12B, Begynder)
- [1, 1, 1, 1, 1, 1]
pl | navn | klub | klasse | tid | m1 | m2 | m3 |
1 | Maja Bjerregaard Larsen | OK Esbjerg | Begynder | 00:23:58 | 1  | 1  |   |