MTBO Cup 5. afd 26-05-2017, Sønderskoven, OK Snab

H21 Åben 1 D21 H40 H50 Åben 2 D20 D40 D50 H16 H60 Åben 3 D60 H14 H70 H/D12

H21 14,0 km

Startet : 11   Udgået : 0   Disk.: 2

   1. Steinthal Thomas                    FIF Hillerød Orientering          56:26           
   2. Friis Oliver                        Horsens OK                        59:09    +02:43 
   3. MacLassen Johan                     Rold Skov OK                    1:03:36    +07:10 
   4. Kristensen Simon L.J.               Faaborg OK                      1:03:52    +07:26 
   5. Heß Hendrik                         USV TU Dresden                  1:11:45    +15:19 
   6. Blok Thomas                         OK Snab                         1:14:46    +18:20 
   7. Uhlemann Ulf                        ESV Dresden                     1:15:25    +18:59 
   8. Becherer Robert                     ESV Bitterfeld                  1:21:26    +25:00 
   9. Opitz Eik                           kein Verein                     1:25:32    +29:06 
      Blok Kristian                       OK Snab                           Disk. 
      Hansen Peter Reibert                Allerød OK                        Disk. 

Åben 1 14,0 km

Startet : 1   Udgået : 0   Disk.: 1

      Blok Karsten                        OK Snab                           Disk. 

D21 11,1 km

Startet : 5   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Søgaard Camilla                     Horsens OK                        52:39           
   2. Christoffersen Cæcilie Rueløkk      OK ØST Birkerød                 1:02:24    +09:45 
   3. Hoffmann Nina                       OK Sorø                         1:02:39    +10:00 
   4. Dannowski Anke                      OK ØST Birkerød                 1:08:34    +15:55 
   5. Pfuhl Gerit                         USV TU Dresden                  1:26:46    +34:07 

H40 11,1 km

Startet : 6   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Lindholm Michael                    OK Sorø                           57:28           
   2. Hauschild Steffen                   ESV Dresden                     1:09:48    +12:20 
   3. Nørgaard Morten Bang                OK ØST Birkerød                 1:12:22    +14:54 
   4. Schibsbye Erik                      Fredericia CC                   1:25:44    +28:16 
   5. Laessig Thomas                      Preetzer TSV                    1:31:33    +34:05 
   6. Nielsen Morten                      IF Flyvestation Skrydstrup      1:32:42    +35:14 

H50 11,1 km

Startet : 21   Udgået : 0   Disk.: 4

   1. Damsgaard Tommy                     Viborg OK                         56:57           
   2. Hansen Laus Seir                    Helsingør SOK                     59:12    +02:15 
   3. Topp Allan                          OK ØST Birkerød                 1:08:58    +12:01 
   4. Rasmussen Per                       OK H.T.F.                       1:09:53    +12:56 
   5. Riis Jørn                           OK Pan                          1:10:07    +13:10 
   6. Johansen Jan                        PI-København                    1:10:47    +13:50 
   7. Sommer Bjørn                        Aarhus 1900 Orientering         1:10:59    +14:02 
   8. Hansen Troels Bent                  Allerød OK                      1:12:13    +15:16 
   9. Tarp Søren                          OK Pan                          1:18:12    +21:15 
  10. Damgaard Jørgen                     OK GORM                         1:18:24    +21:27 
  11. Noe Carl Peter                      Silkeborg OK                    1:22:32    +25:35 
  12. Steinthal Louis                     FIF Hillerød Orientering        1:25:33    +28:36 
  13. Schmidt Peter                       ESV Dresden                     1:26:23    +29:26 
  14. Liehr Steffen                       SV Sachsen 90 Werdau            1:29:07    +32:10 
  15. Jørgensen Henrik                    Allerød OK                      1:31:07    +34:10 
  16. Breitwieser Steffen                 SV Wissenschaft Quedlinburg     1:33:58    +37:01 
  17. Stoeckel Arnd                       USV Jena                        1:56:45    +59:48 
      Kliem Nicolai                       Farum OK                          Disk. 
      Sucksdorff Bjarke                   Allerød OK                        Disk. 
      Svensen Jørn                        Viborg OK                         Disk. 
      Topp Bjarne                         OK ØST Birkerød                   Disk. 
      Tillingsøe Helge                    DSRs O-sektion                 Ikke startet 

Åben 2 11,1 km

Startet : 2   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Eg Per                              Kolding OK                      1:13:47           
   2. Munch Lars                          OK Snab                         1:45:35    +31:48 

D20 10,0 km

Startet : 6   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Tillingsøe Sidse                    Tisvilde Hegn OK                1:15:17           
   2. Henriksen Annika                    Svendborg OK                    1:17:13    +01:56 
   3. Ohme Noemi                          OLA TSV Deggendorf              1:17:53    +02:36 
   4. Brinch Sara Lykke                   FIF Hillerød Orientering        1:21:10    +05:53 
   5. Kliem Marta                         Farum OK                        1:22:01    +06:44 
   6. Suchland Clara                      Köpenicker SC                   1:37:51    +22:34 

D40 10,0 km

Startet : 3   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Brunstedt Katja                     OK ØST Birkerød                 1:16:15           
   2. Hansen Katja Reibert                Allerød OK                      1:33:08    +16:53 
   3. Olesen Lone Fyhn                    Odense OK                       1:49:24    +33:09 

D50 10,0 km

Startet : 6   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Hansen Søs Munch                    OK Sorø                         1:07:53           
   2. Andersen Tove Sonne                 OK ØST Birkerød                 1:16:15    +08:22 
   3. Bergmann Charlotte                  Allerød OK                      1:24:07    +16:14 
   4. Spehr Uta                           TuS Karlsruhe-Rüppurr           1:36:46    +28:53 
   5. Sucksdorff Gigi                     Allerød OK                      1:50:45    +42:52 
   6. Fisker Sanne                        Lyngby OK                       2:42:14  +1:34:21 

H16 10,0 km

Startet : 3   Udgået : 0   Disk.: 1

   1. Jørgensen Morten Örnhagen           OK Snab                           46:53           
   2. Thaasti Frederick                   OK Snab                         1:38:17    +51:24 
      Nørgaard Mikkel Brunstedt           OK ØST Birkerød                   Disk. 

H60 10,0 km

Startet : 12   Udgået : 0   Disk.: 1

   1. Johannsen Finn                      Ballerup OK                       59:30           
   2. Gundorf Jens Peter                  OK ØST Birkerød                 1:01:36    +02:06 
   3. Nielsen Jørgen                      Allerød OK                      1:05:06    +05:36 
   4. Duedahl Niels                       OK ØST Birkerød                 1:06:41    +07:11 
   5. Seidelin Per                        Lyngby OK                       1:11:43    +12:13 
   6. Petersen Niels Møller               OK FROS                         1:13:21    +13:51 
   7. Kjærgaard Jens Kristian             OK Pan                          1:21:22    +21:52 
   8. Wendelboe Flemming                  Helsingør SOK                   1:23:19    +23:49 
   9. Steen Jes Henrik                    OK ØST Birkerød                 1:27:53    +28:23 
  10. Wendler Christian                   SV Wissenschaft Quedlinburg     1:32:19    +32:49 
  11. Pedersen Børge                      Odense OK                       1:46:25    +46:55 
      Petersen Kurt                       Faaborg OK                        Disk. 

Åben 3 10,0 km

Startet : 4   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Steffan Laier                       OK Snab                         1:17:04           
   2. Jacobsen Didde S.                   OK FROS                         1:20:32    +03:28 
   3. Thaasti Lars                        OK Snab                         1:30:40    +13:36 
   4. Peter Skov                          OK Snab                         2:05:14    +48:10 

D60 5,8 km

Startet : 6   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Hausner Birgit                      OK S.G.                           44:46           
   2. MacLassen Ansa                      Rold Skov OK                      44:53       +07 
   3. Hansen Mette Seir                   Helsingør SOK                     50:18    +05:32 
   4. Olsen Birgit                        Tisvilde Hegn OK                1:01:22    +16:36 
   5. Wendler Susanne                     SV Wissenschaft Quedlinburg     1:03:33    +18:47 
   6. Krüger Birgitte                     Helsingør SOK                   1:05:32    +20:46 

H14 5,8 km

Startet : 5   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Kliem Malte                         Farum OK                          39:55           
   2. Heidner Raphael                     ESV Dresden                       40:59    +01:04 
   3. Lusky Gregor                        ESV Dresden                       42:36    +02:41 
   4. Hansen Patrick Reibert              Allerød OK                        43:50    +03:55 
   5. Lucassen Thomas                     ESV Dresden                     1:01:01    +21:06 

H70 5,8 km

Startet : 8   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Pedersen Per Allan                  OK FROS                           32:59           
   2. Hausner Jan                         OK S.G.                           34:57    +01:58 
   3. Damgaard Erik                       Faaborg OK                        36:10    +03:11 
   4. Hoffmann Ole                        OK FROS                           37:31    +04:32 
   5. Olsen Klaus                         Tisvilde Hegn OK                  40:37    +07:38 
   6. Rasmussen John                      Silkeborg OK                      44:04    +11:05 
   7. Olesen Jørgen                       Odense OK                       1:00:22    +27:23 
   8. Andersen Tage V.                    OK ØST Birkerød                 1:07:12    +34:13 
      Skrydstrup Jack                     Kolding OK                     Ikke startet 

H/D12 4,4 km

Startet : 1   Udgået : 0   Disk.: 0

   1. Nørgaard Miri Brunstedt             OK ØST Birkerød                   31:01