MTBO Cup 5. afd 26-05-2017, Sønderskoven, OK Snab

Bane 1 - H21, H20, Åben 1 Bane 2 - D21, H40, H50, Åben 2 Bane 3 - H16, D20, D40, D50, H60, Åben 3 Bane 4 - H14, D14, D16, D60, D70, H70, Åben 4 Bane 5 - H12, D12, Åben 5

Bane 1 - H21, H20, Åben 1 14,0 km

      Bane 1 - H21, H20, Åben 1   14,0 km

   1. Thomas Steinthal                    FIF Hillerød Orientering             H21    56:26           
   2. Oliver Friis                        Horsens OK                           H21    59:09    +02:43 
   3. Johan MacLassen                     Rold Skov OK                         H21  1:03:36    +07:10 
   4. Simon L.J. Kristensen               Faaborg OK                           H21  1:03:52    +07:26 
   5. Hendrik Heß                         USV TU Dresden                       H21  1:11:45    +15:19 
   6. Thomas Blok                         OK Snab                              H21  1:14:46    +18:20 
   7. Ulf Uhlemann                        ESV Dresden                          H21  1:15:25    +18:59 
   8. Robert Becherer                     ESV Bitterfeld                       H21  1:21:26    +25:00 
   9. Eik Opitz                           kein Verein                          H21  1:25:32    +29:06 
      Karsten Blok                        OK Snab                           Åben 1    Disk. 
      Kristian Blok                       OK Snab                              H21    Disk. 
      Peter Reibert Hansen                Allerød OK                           H21    Disk. 

Bane 2 - D21, H40, H50, Åben 2 11,1 km

      Bane 2 - D21, H40, H50, Åben 2   11,1 km

   1. Camilla Søgaard                     Horsens OK                           D21    52:39           
   2. Tommy Damsgaard                     Viborg OK                            H50    56:57    +04:18 
   3. Michael Lindholm                    OK Sorø                              H40    57:28    +04:49 
   4. Laus Seir Hansen                    Helsingør SOK                        H50    59:12    +06:33 
   5. Cæcilie Rueløkke Christofferse      OK ØST Birkerød                      D21  1:02:24    +09:45 
   6. Nina Hoffmann                       OK Sorø                              D21  1:02:39    +10:00 
   7. Anke Dannowski                      OK ØST Birkerød                      D21  1:08:34    +15:55 
   8. Allan Topp                          OK ØST Birkerød                      H50  1:08:58    +16:19 
   9. Steffen Hauschild                   ESV Dresden                          H40  1:09:48    +17:09 
  10. Per Rasmussen                       OK H.T.F.                            H50  1:09:53    +17:14 
  11. Jørn Riis                           OK Pan                               H50  1:10:07    +17:28 
  12. Jan Johansen                        PI-København                         H50  1:10:47    +18:08 
  13. Bjørn Sommer                        Aarhus 1900 Orientering              H50  1:10:59    +18:20 
  14. Troels Bent Hansen                  Allerød OK                           H50  1:12:13    +19:34 
  15. Morten Bang Nørgaard                OK ØST Birkerød                      H40  1:12:22    +19:43 
  16. Per Eg                              Kolding OK                        Åben 2  1:13:47    +21:08 
  17. Søren Tarp                          OK Pan                               H50  1:18:12    +25:33 
  18. Jørgen Damgaard                     OK GORM                              H50  1:18:24    +25:45 
  19. Carl Peter Noe                      Silkeborg OK                         H50  1:22:32    +29:53 
  20. Louis Steinthal                     FIF Hillerød Orientering             H50  1:25:33    +32:54 
  21. Erik Schibsbye                      Fredericia CC                        H40  1:25:44    +33:05 
  22. Peter Schmidt                       ESV Dresden                          H50  1:26:23    +33:44 
  23. Gerit Pfuhl                         USV TU Dresden                       D21  1:26:46    +34:07 
  24. Steffen Liehr                       SV Sachsen 90 Werdau                 H50  1:29:07    +36:28 
  25. Henrik Jørgensen                    Allerød OK                           H50  1:31:07    +38:28 
  26. Thomas Laessig                      Preetzer TSV                         H40  1:31:33    +38:54 
  27. Morten Nielsen                      IF Flyvestation Skrydstrup           H40  1:32:42    +40:03 
  28. Steffen Breitwieser                 SV Wissenschaft Quedlinburg          H50  1:33:58    +41:19 
  29. Lars Munch                          OK Snab                           Åben 2  1:45:35    +52:56 
  30. Arnd Stoeckel                       USV Jena                             H50  1:56:45  +1:04:06 
      Nicolai Kliem                       Farum OK                             H50    Disk. 
      Bjarke Sucksdorff                   Allerød OK                           H50    Disk. 
      Jørn Svensen                        Viborg OK                            H50    Disk. 
      Bjarne Topp                         OK ØST Birkerød                      H50    Disk. 
      Helge Tillingsøe                    DSRs O-sektion                       H50 Ikke startet 

Bane 3 - H16, D20, D40, D50, H60, Åben 3 10,0 km

      Bane 3 - H16, D20, D40, D50, H60, Åben 3   10,0 km

   1. Morten Örnhagen Jørgensen           OK Snab                              H16    46:53           
   2. Finn Johannsen                      Ballerup OK                          H60    59:30    +12:37 
   3. Jens Peter Gundorf                  OK ØST Birkerød                      H60  1:01:36    +14:43 
   4. Jørgen Nielsen                      Allerød OK                           H60  1:05:06    +18:13 
   5. Niels Duedahl                       OK ØST Birkerød                      H60  1:06:41    +19:48 
   6. Søs Munch Hansen                    OK Sorø                              D50  1:07:53    +21:00 
   7. Per Seidelin                        Lyngby OK                            H60  1:11:43    +24:50 
   8. Niels Møller Petersen               OK FROS                              H60  1:13:21    +26:28 
   9. Sidse Tillingsøe                    Tisvilde Hegn OK                     D20  1:15:17    +28:24 
  10. Katja Brunstedt                     OK ØST Birkerød                      D40  1:16:15    +29:22 
      Tove Sonne Andersen                 OK ØST Birkerød                      D50  1:16:15    +29:22 
  12. Laier Steffan                       OK Snab                           Åben 3  1:17:04    +30:11 
  13. Annika Henriksen                    Svendborg OK                         D20  1:17:13    +30:20 
  14. Noemi Ohme                          OLA TSV Deggendorf                   D20  1:17:53    +31:00 
  15. Didde S. Jacobsen                   OK FROS                           Åben 3  1:20:32    +33:39 
  16. Sara Lykke Brinch                   FIF Hillerød Orientering             D20  1:21:10    +34:17 
  17. Jens Kristian Kjærgaard             OK Pan                               H60  1:21:22    +34:29 
  18. Marta Kliem                         Farum OK                             D20  1:22:01    +35:08 
  19. Flemming Wendelboe                  Helsingør SOK                        H60  1:23:19    +36:26 
  20. Charlotte Bergmann                  Allerød OK                           D50  1:24:07    +37:14 
  21. Jes Henrik Steen                    OK ØST Birkerød                      H60  1:27:53    +41:00 
  22. Lars Thaasti                        OK Snab                           Åben 3  1:30:40    +43:47 
  23. Christian Wendler                   SV Wissenschaft Quedlinburg          H60  1:32:19    +45:26 
  24. Katja Reibert Hansen                Allerød OK                           D40  1:33:08    +46:15 
  25. Uta Spehr                           TuS Karlsruhe-Rüppurr                D50  1:36:46    +49:53 
  26. Clara Suchland                      Köpenicker SC                        D20  1:37:51    +50:58 
  27. Frederick Thaasti                   OK Snab                              H16  1:38:17    +51:24 
  28. Børge Pedersen                      Odense OK                            H60  1:46:25    +59:32 
  29. Lone Fyhn Olesen                    Odense OK                            D40  1:49:24  +1:02:31 
  30. Gigi Sucksdorff                     Allerød OK                           D50  1:50:45  +1:03:52 
  31. Skov Peter                          OK Snab                           Åben 3  2:05:14  +1:18:21 
  32. Sanne Fisker                        Lyngby OK                            D50  2:42:14  +1:55:21 
      Mikkel Brunstedt Nørgaard           OK ØST Birkerød                      H16    Disk. 
      Kurt Petersen                       Faaborg OK                           H60    Disk. 

Bane 4 - H14, D14, D16, D60, D70, H70, Åben 4 5,8 km

      Bane 4 - H14, D14, D16, D60, D70, H70, Åben 4   5,8 km

   1. Per Allan Pedersen                  OK FROS                              H70    32:59           
   2. Jan Hausner                         OK S.G.                              H70    34:57    +01:58 
   3. Erik Damgaard                       Faaborg OK                           H70    36:10    +03:11 
   4. Ole Hoffmann                        OK FROS                              H70    37:31    +04:32 
   5. Malte Kliem                         Farum OK                             H14    39:55    +06:56 
   6. Klaus Olsen                         Tisvilde Hegn OK                     H70    40:37    +07:38 
   7. Raphael Heidner                     ESV Dresden                          H14    40:59    +08:00 
   8. Gregor Lusky                        ESV Dresden                          H14    42:36    +09:37 
   9. Patrick Reibert Hansen              Allerød OK                           H14    43:50    +10:51 
  10. John Rasmussen                      Silkeborg OK                         H70    44:04    +11:05 
  11. Birgit Hausner                      OK S.G.                              D60    44:46    +11:47 
  12. Ansa MacLassen                      Rold Skov OK                         D60    44:53    +11:54 
  13. Mette Seir Hansen                   Helsingør SOK                        D60    50:18    +17:19 
  14. Jørgen Olesen                       Odense OK                            H70  1:00:22    +27:23 
  15. Thomas Lucassen                     ESV Dresden                          H14  1:01:01    +28:02 
  16. Birgit Olsen                        Tisvilde Hegn OK                     D60  1:01:22    +28:23 
  17. Susanne Wendler                     SV Wissenschaft Quedlinburg          D60  1:03:33    +30:34 
  18. Birgitte Krüger                     Helsingør SOK                        D60  1:05:32    +32:33 
  19. Tage V. Andersen                    OK ØST Birkerød                      H70  1:07:12    +34:13 
      Jack Skrydstrup                     Kolding OK                           H70 Ikke startet 

Bane 5 - H12, D12, Åben 5 4,4 km

      Bane 5 - H12, D12, Åben 5   4,4 km

   1. Miri Brunstedt Nørgaard             OK ØST Birkerød                    H/D12    31:01