Vejlestafetten 05-06-2016, Sønderskoven, OK Snab

Classic Ungdom Fri

Classic

Tur 1 Skifte 4,9km
   1. Maja Alm                             31:37           OK H.T.F. 4     
   2. Niklas Ingwersen                     33:13    +01:36 Horsens OK 1    
   3. Carsten Thyssen                      39:54    +08:17 Horsens OK 3    
   4. Christen K. Laursen                  51:30    +19:53 Kolding OK 1    
   5. Mathias Mønster Jørgensen            52:23    +20:46 Horsens OK 2    
   6. Poul Erik Buch                       52:33    +20:56 OK GORM 2       
   7. Ove Petersen                         52:52    +21:15 OK Syd 1        
   8. Carsten Lind                         53:13    +21:36 FROS/Melfar 1   
   9. Thomas Emil Jensen                   53:28    +21:51 Horsens OK 4    
  10. Christa Blach Madsen                 53:34    +21:57 Kolding OK 2    
  11. Karl Kristian Terkelsen              53:43    +22:06 OK GORM 1       
  12. Nicolina Karlskov Sørensen           56:54    +25:17 OK H.T.F. 2     
  13. Jens Peder Jensen                    57:00    +25:23 OK H.T.F. 3     
  14. Jørn H. Klausen                      58:31    +26:54 OK Syd 2        
  15. Peter Skovsgaard                   1:05:12    +33:35 Odense/HTF 1    
  16. Tove Straarup                      1:13:43    +42:06 Horsens OK 5    
   -  Erik Damgaard                        Disk.           Faaborg OK 1    
   -  Morten Klogborg                      Disk.           OK H.T.F. 1     
   -  Oliver Thorsing Christensen           Udg.           Faaborg OK 2    

Tur 2 Skifte 4,1km
   1. Jacob Klærke Mikkelsen               37:35           Horsens OK 1    
   2. Tine Dalgaard                        39:22    +01:47 Kolding OK 2    
   3. Malthe Johannsen                     39:44    +02:09 OK Syd 1        
   4. Per Mønster Jørgensen                40:24    +02:49 Horsens OK 2    
   5. Lars Klogborg                        41:45    +04:10 OK H.T.F. 1     
   6. Peter H Juhl                         42:13    +04:38 OK H.T.F. 3     
   7. Henriette Karlskov Clausen           44:43    +07:08 OK H.T.F. 2     
   8. Torben Hansen                        46:20    +08:45 FROS/Melfar 1   
   9. Mandus Andresen                      47:32    +09:57 Kolding OK 1    
  10. Jenni Volmar Skovsgaard              50:19    +12:44 Odense/HTF 1    
  11. Anne Sofie Thyssen Harfot            53:10    +15:35 Horsens OK 3    
  12. Asta Silkjær Møller                  54:18    +16:43 Horsens OK 4    
  13. Asta Terkelsen                       57:57    +20:22 OK GORM 1       
  14. Steen Holmegaaarad                   58:38    +21:03 OK GORM 2       
  15. Tommy Jakobsen                       58:43    +21:08 Horsens OK 5    
  16. Aksel Skovlyst                     1:00:05    +22:30 Faaborg OK 1    
  17. Niels Erik Kofoed                  1:01:53    +24:18 OK H.T.F. 4     
  18. Frede Jacobsen                     1:15:06    +37:31 OK Syd 2        
   -  Morten Christensen                    Udg.           Faaborg OK 2    

Tur 3 Skifte 4,1km
   1. Jørgen Damgaard                      38:17           OK GORM 2       
   2. Rebecca Loft Thyssen                 38:40    +00:23 Horsens OK 3    
   3. Mads Mikkelsen                       41:20    +03:03 Horsens OK 1    
   4. Irene K. Mikkelsen                   42:02    +03:45 Horsens OK 2    
   5. Trine Eg Staugaard                   43:27    +05:10 Kolding OK 2    
   6. Niels Møller Petersen                43:40    +05:23 FROS/Melfar 1   
   7. Peter Føns Knudsen                   45:43    +07:26 OK GORM 1       
   8. Vivi Andreassen                      48:36    +10:19 Kolding OK 1    
   9. Frank Krog Jensen                    49:01    +10:44 Horsens OK 4    
  10. Keld Rasmussen                       49:35    +11:18 OK H.T.F. 2     
  11. Erik Ljungdahl                       51:10    +12:53 Faaborg OK 1    
  12. Elin  Holm Jensen                    53:27    +15:10 Horsens OK 5    
  13. Jette Klogborg                       54:55    +16:38 OK H.T.F. 1     
  14. Mogens E. Thomsen                    55:59    +17:42 OK Syd 2        
  15. Guri Alm                             56:56    +18:39 OK H.T.F. 4     
  16. Jette Honoré                         58:31    +20:14 OK H.T.F. 3     
  17. Anne Skovsgaard                    1:08:07    +29:50 Odense/HTF 1    
  18. Anne-Marie Jensen                  1:13:10    +34:53 OK Syd 1        
   -  Mogens Bøgh                           Udg.           Faaborg OK 2    

Tur 4 Skifte 6,3km
   1. Mátyás Péntek                        52:20           Horsens OK 1    
   2. Arne Bertelsen                       58:18    +05:58 OK H.T.F. 3     
   3. Nicklas Mønster Jørgensen            58:51    +06:31 Horsens OK 2    
   4. Søren Germann                        59:25    +07:05 OK GORM 1       
   5. Henrik Uhlemann                      59:56    +07:36 Kolding OK 1    
   6. Nina G. Najbjerg                   1:03:59    +11:39 OK GORM 2       
   7. Allan Skouboe                      1:06:52    +14:32 Horsens OK 5    
   8. Peter Damgaard Frandsen            1:11:06    +18:46 Kolding OK 2    
   9. Thomas Guldmann                    1:11:21    +19:01 Horsens OK 4    
  10. Susanne Loft Thyssen               1:11:52    +19:32 Horsens OK 3    
  11. Kim Karlskov Clausen               1:12:47    +20:27 OK H.T.F. 2     
  12. Søren Dall                         1:13:40    +21:20 OK H.T.F. 4     
  13. John Bargmeyer                     1:14:03    +21:43 OK Syd 2        
  14. Peter Klogborg                     1:19:02    +26:42 OK H.T.F. 1     
  15. Christian Volmar Skovsgaard        1:19:41    +27:21 Odense/HTF 1    
  16. Bjarne Johannsen                   1:20:22    +28:02 OK Syd 1        
  17. Søren Klingenberg                  1:20:42    +28:22 Faaborg OK 1    
  18. Sven Madsen                        1:24:12    +31:52 FROS/Melfar 1   
   -  Peter Modler Hedemann                 Udg.           Faaborg OK 2    

Ungdom

Tur 1 Skifte 3,4km
   1. Niels Dalgaard                       23:16           Kolding OK 1    
   2. Axel Örnhagen Jørgensen              29:43    +06:27 OK Snab 1       
   3. August Gabs                          29:47    +06:31 FROS/Melfar 1   
   4. Jonas Ellegård Kokholm               30:22    +07:06 Horsens OK 1    
   5. Filip K. Holm                        36:44    +13:28 OK GORM 1       
   6. Mathias klinge Cornelius             38:48    +15:32 Horsens OK 2    
   7. Helene Høg Nyborg                    52:34    +29:18 OK Snab 2       
   8. Lasse Klogborg                       54:45    +31:29 OK H.T.F. 1     

Tur 2 Skifte 2,6km
   1. Valdemar Egdal Kortegård             16:17           FROS/Melfar 1   
   2. Christian Skaarup Uhlemann           17:07    +00:50 Kolding OK 1    
   3. Ella Klærke Mikkelsen                21:46    +05:29 Horsens OK 1    
   4. Simon Nielsen                        28:12    +11:55 OK H.T.F. 1     
   5. Clara Yu Redder Baunsgaard           28:18    +12:01 Horsens OK 2    
   6. Astrid Damsbo                        29:18    +13:01 OK GORM 1       
   7. Agnes Fjordside Pagh                 30:53    +14:36 OK Snab 1       
   8. Lea & Marie Bøgvad Hovgaard          42:41    +26:24 OK Snab 2       

Tur 3 Skifte 3,4km
   1. Mathilde Schrøder Larsen             32:02           OK H.T.F. 1     
   2. Laurits Egdal Kortegård              36:26    +04:24 FROS/Melfar 1   
   3. Daniel K. Holm                       39:23    +07:21 OK GORM 1       
   4. Jonas Wulff Pedersen                 50:23    +18:21 Horsens OK 2    
   5. Johanne Skouboe                      54:36    +22:34 Horsens OK 1    
   6. Laura Busch                          55:11    +23:09 OK Snab 2       
   7. Olivia Fjordside Pagh              1:20:44    +48:42 OK Snab 1       
   -  Cecilia Skaarup Uhlemann             Disk.           Kolding OK 1    

Tur 4 Skifte 3,7km
   1. Gustav Vinther Østermark Jensen       28:24           Kolding OK 1    
   2. Eva Örnhagen Jørgensen               29:10    +00:46 OK Snab 2       
   3. Jonas Gabs                           31:30    +03:06 FROS/Melfar 1   
   4. Esben Ø. Pedersen                    31:33    +03:09 OK GORM 1       
   5. Jeppe Liengård Caspersen             34:40    +06:16 OK Snab 1       
   6. Louis H. Jensen                      34:56    +06:32 OK H.T.F. 1     
   7. Elanor Henriksen                     38:33    +10:09 Horsens OK 2    
   8. Laura Holm Nielsen                   42:04    +13:40 Horsens OK 1    

Fri

Tur 1 Skifte 3,7km
   1. Felix Isaksen                        35:18           OK Snab 1       
   2. Marie Louise Henning                 36:11    +00:53 Kolding OK 1    
   3. Frederick Thaasti                    40:28    +05:10 OK Snab 2       
   4. Hanne Ljungberg                      46:02    +10:44 OK Syd 2        
   5. Tanya Prokhova                       55:30    +20:12 OK H.T.F. 2     
   6. Birger Jønsson                       57:05    +21:47 OK Syd 1        
   7. Keld B. Nielsen                    1:12:38    +37:20 OK H.T.F. 1     

Tur 2 Skifte 3,4km
   1. Camilla Skovhede Hviid               34:47           OK Snab 2       
   2. Christina Bøgvad Hovgaard            35:18    +00:31 OK Snab 1       
   3. Solveig B. Nielsen                   36:32    +01:45 OK H.T.F. 1     
   4. Johan Dalgaard                       37:51    +03:04 Kolding OK 1    
   5. Karoline Vinther                     50:24    +15:37 OK Syd 2        
   6. Tove E Juhl                          52:47    +18:00 OK H.T.F. 2     
   7. Susanne Bargmeyer                  1:24:52    +50:05 OK Syd 1        

Tur 3 Skifte 3,7km
   1. Johanne Kaysen Thomsen               36:51           OK Snab 2       
   2. Christian Schrøder                   43:34    +06:43 OK H.T.F. 2     
   3. Jørn Thomsen                         49:22    +12:31 Kolding OK 1    
   4. Maria Bargmeyer                    1:02:40    +25:49 OK Syd 2        
   5. Sarah Bargmeyer                    1:16:54    +40:03 OK Syd 1        
   6. Mona Rasmussen                     1:39:52  +1:03:01 OK H.T.F. 1     
   -  Lars Pagh                            Disk.           OK Snab 1