B-stævne 28-08-2016, Munkebjerg, OK-Snab

Bane 1 Bane 2 Bane 3 Bane 4 Bane 5A Bane 5B Bane 6 Bane 7 Bane 8 Bane 9 Bane 10 Banekontrol1 Banekontrol2

Bane 1 7,83 km

      Bane 1   7,83 km

   1. Klingenberg Emma               Faaborg OK                          H21-  1:04:09              8           8   8    
   2. Svarer Tobias Karlsmose        OK Esbjerg                          H21-  1:05:39    +01:30        8       7       8
   3. Busch Martin                   OK Snab                               H1  1:08:16    +04:07                         
   4. Blok Kristian                  OK Snab                               H1  1:09:15    +05:06                         
   5. Knudsen Peter                  FROS/Melfar                         H35-  1:10:17    +06:08    7   7   8            
   6. Gadsbølle Thomas               OK Esbjerg                          H21-  1:13:46    +09:37        6       6       7
   7. Blok Thomas                    OK Snab                               H1  1:14:07    +09:58                         
   8. Petersen Holger V              OK GORM                             H21-  1:16:24    +12:15            7       7   6
   9. Damgaard Joakim                OK GORM                             H21-  1:20:57    +16:48            6       6   5
  10. Andersen Henrik Steen          Odense OK                             H1  1:21:10    +17:01                         
  11. Knudsen Morten Rindom          FROS/Melfar                         H-20  1:22:41    +18:32    8   7   7            
  12. Gjøtterup Christoffer          Faaborg OK                          H-20  1:23:06    +18:57    6           7   7    
  13. Ringive Mathias H.             OK GORM                             H21-  1:24:28    +20:19            4       4   4
  14. Uhlemann Henrik                Kolding OK                            H1  1:25:51    +21:42                         
  15. Klingenberg Conor              Faaborg OK                          H21-  1:25:54    +21:45    4           4   3    
  16. Stephansen Henrik  V.          OK Esbjerg                          H21-  1:26:05    +21:56        4       3       3
  17. Kristiansen Jesper             FROS/Melfar                         H35-  1:29:22    +25:13    3   3   3            
  18. Uhlemann Thomas                Kolding OK                            H1  1:33:51    +29:42                         
  19. Sudergaard Uffe                FROS/Melfar                         H35-  1:38:07    +33:58    2   2   2            
  20. Hansen Per Storm               Svendborg OK                          H1  1:40:16    +36:07                         
  21. Nielsen Palle Lang             OK Esbjerg                          H21-  1:42:12    +38:03        1       2       2
  22. Nielsen Troels Lang            OK Esbjerg                          H-20  1:45:46    +41:37        1       1       2
  23. Gabs Thomas                    FROS/Melfar                         H35-  1:49:55    +45:46                         
  24. Pedersen Daniel Nissen         Faaborg OK                          H-20  1:51:37    +47:28    1           1   3    
  25. Petersen Hans V.               OK GORM                             H-20  1:52:36    +48:27            2       1   2
  26. Boysen Niels                   OK Esbjerg                          H-20  1:54:36    +50:27                         
      Klogborg Peter                 OK H.T.F.                             H1    Disk.                         

Bane 2 5,98 km

      Bane 2   5,98 km

   1. Jørgensen Ulrika Örnhagen      OK Snab                               D1    55:42                                   
   2. Gjøtterup Caroline             Faaborg OK                          D21-    58:06    +02:24    6           6   6    
   3. Klingenberg Ita                Faaborg OK                          D21-  1:04:38    +08:56    5           5   5    
   4. Thygesen Michael               OK Snab                               H2  1:04:50    +09:08                         
   5. Bargmeyer John                 OK Syd                                H2  1:05:09    +09:27                         
   6. Wolf Bjarke                    OK GORM                             H40-  1:09:17    +13:35            6       6   6
   7. Sørensen Vagn                  Faaborg OK                          H45-  1:10:01    +14:19    6           6   5    
   8. Nielsen Morten Mølgaard        Odense OK                             H2  1:10:19    +14:37                         
   9. Johannsen Bjarne               OK Syd                                H2  1:10:26    +14:44                         
  10. Højholt Lars Eeg               Kolding OK                            H2  1:11:04    +15:22                         
  11. Pedersen Sarah Kathrine Nissen Faaborg OK                          D-20  1:12:47    +17:05    6           6   6    
      Damgaard Jørgen                OK GORM                             H45-  1:12:47    +17:05            5       4   5
  13. Pedersen Per Eg                Kolding OK                            H2  1:12:59    +17:17                         
  14. Jørgensen Per Mønster          Horsens OK                            H2  1:14:58    +19:16                         
  15. Laursen Jens Kristian          OK GORM                             H45-  1:16:38    +20:56            4       3   4
  16. Bertelsen Arne                 OK H.T.F.                             H2  1:18:21    +22:39                         
  17. Jørgensen Mathias Mønster      Horsens OK                            H2  1:19:19    +23:37                         
  18. Formankova Anna                OK GORM                             D-20  1:21:06    +25:24            8       4   8
  19. Klingenberg Søren              Faaborg OK                          H40-  1:21:29    +25:47    5           5   2    
  20. Najbjerg Nina G.               OK GORM                             D21-  1:22:20    +26:38            5       2   5
  21. Thorøe Kurt                    OK Esbjerg                          H45-  1:23:29    +27:47        6       4       3
  22. Ringive Martin                 OK GORM                             H45-  1:24:45    +29:03                         
  23. Lind Josefine                  OK GORM                             D-20  1:24:49    +29:07            5       1   5
  24. Sørensen Thomas                FROS/Melfar                         H45-  1:26:23    +30:41    4   5   3            
  25. Rosenkjær Johnny               Faaborg OK                          H40-  1:27:42    +32:00    3           3   1    
  26. Bøgh Laura                     Faaborg OK                          D21-  1:29:01    +33:19                         
  27. Klogborg Lars                  OK H.T.F.                             H2  1:29:12    +33:30                         
  28. Clausen Henriette Karlskov     OK H.T.F.                             D1  1:30:00    +34:18                         
  29. Gydesen Johanne Valbjørn       FROS/Melfar                         D21-  1:34:09    +38:27    3   6   3            
      Ringive Maja H.                OK GORM                             D-20  1:34:09    +38:27                         
  31. Cavan Palle                    OK West                               H2  1:37:32    +41:50                         
  32. Granby Carsten                 Faaborg OK                          H45-  1:39:20    +43:38                         
  33. Lindholdt Erik                 OK Esbjerg                          H45-  1:43:41    +47:59        4       2       2
  34. Stephansen Pernille            OK Esbjerg                          D21-  1:43:54    +48:12        5       3       3
  35. Skousen Marianne               FROS/Melfar                         D35-  2:29:35  +1:33:53    2   4   2            
      Rasmus Thrane Hansen           Søllerød OK                           H2     Udg.                         
      Termansen Lise                 OK H.T.F.                             D1     Udg.                         
      Gydesen Terkel                 FROS/Melfar                         H45-    Disk.                         
      Jensen Lis-Ann                 FROS/Melfar                         D21-    Disk.                         
      Juhl Peter H                   OK H.T.F.                             H2    Disk.                         
      Jørgensen Bo Mønster           FROS/Melfar                         H40-    Disk.                         
      Bang Jacob                     OK GORM                             H45- Ikke startet                         
      Clausen Kim Karlskov           OK H.T.F.                             H2 Ikke startet                         

Bane 3 5,20 km

      Bane 3   5,20 km

   1. Fogh Hanne                     OK Sorø                               D2    52:20                                   
   2. Christensen Claus Flak         FROS/Melfar                         H50-    53:11       +51    6   6   6            
   3. Petersen Jens Kr. V.           OK GORM                             H-16    53:44    +01:24            7       8   8
   4. Germann Søren                  OK GORM                             H55-    55:21    +03:01            4       5   5
   5. Hedemann Peter Modler          Faaborg OK                          H-16    55:38    +03:18    7           8   5    
   6. Gadsbølle Ole                  OK Esbjerg                          H55-    55:59    +03:39        5       5       4
   7. Nielsen Jesper Ege             FROS/Melfar                         H55-    57:42    +05:22    4   4   3            
   8. Krogh Marianne Lynge           Kolding OK                            D2  1:00:33    +08:13                         
   9. Jette Klogborg                 OK H.T.F.                             D2  1:01:51    +09:31                         
  10. Knudsen Peter Føns             OK GORM                             H55-  1:01:58    +09:38            2       3   3
  11. Lund Anette                    OK GORM                             D45-  1:04:06    +11:46            6       6   6
  12. Karina Skouenborg              OK Snab                               D2  1:04:50    +12:30                         
  13. Andersen Steen Sig             Kolding OK                            H3  1:07:33    +15:13                         
  14. Revsbech Ulrik                 OK Esbjerg                          H50-  1:08:21    +16:01        3       4       2
  15. Stephansen Peder               OK Esbjerg                          H55-  1:09:06    +16:46        2       3       1
  16. Thaasti Frederick              OK Snab                               H3  1:09:38    +17:18                         
  17. Larsen Hans Erik               Faaborg OK                          H55-  1:10:10    +17:50    3           2   2    
  18. Sørensen Nicolina Karlskov     OK H.T.F.                             D2  1:11:06    +18:46                         
  19. Nielsen Mogens Lang            OK Esbjerg                          H50-  1:13:01    +20:41                         
  20. Klausen Jørn H.                OK Syd                                H3  1:13:44    +21:24                         
  21. Thestrup Lars                  FROS/Melfar                         H50-  1:13:54    +21:34    2   1   1            
  22. Ljungdahl Erik                 Faaborg OK                          H55-  1:17:15    +24:55    1           1   1    
  23. Holmegaard Steen               OK GORM                             H55-  1:17:54    +25:34                         
  24. Petersen Kurt                  Faaborg OK                          H50-  1:24:24    +32:04                         
  25. Thaasti Lars                   OK Snab                               H3  1:27:53    +35:33                         
  26. Andreasen Inger                FROS/Melfar                         D45-  1:33:00    +40:40    6   6   5            
  27. Aakjær Bent                    Odense OK                             H3  1:34:13    +41:53                         
  28. Hansen John                    FROS/Melfar                         H50-  1:49:40    +57:20                         
  29. Petersen Alf Holger            OK GORM                             H50-  1:54:04  +1:01:44                         
  30. Prokhorova Tanya               OK H.T.F.                             D2  1:58:00  +1:05:40                         
  31. Hedemann Anja Modler           Faaborg OK                          D45-  2:04:59  +1:12:39    5           6   5    
  32. Jensen Lotte                   FROS/Melfar                         D45-  2:22:12  +1:29:52    4   5   4            
      Axelsen Ole                    Svendborg OK                          H3    Disk.                         
      Boysen Anders                  OK Esbjerg                          H50-    Disk.                         
      Jakob                          OK Pan                                H3    Disk.                         
      Madsen Lars                    Odense OK                             H3    Disk.                         
      Nissen Helene                  OK Esbjerg                          D45-    Disk.                         
      Højholt Susanne                Kolding OK                            D2 Ikke startet                         
      Jøhnk Karsten                  OK Syd                                H3 Ikke startet                         

Bane 4 4,08 km

      Bane 4   4,08 km

   1. Knudsen Leif Skovgaard         Faaborg OK                          H65-    50:22              4           4   4    
   2. Strib Hans Christian           OK GORM                             H65-    50:40       +18            4       3   4
   3. Petersen Niels Møller          FROS/Melfar                         H65-    52:02    +01:40    3   4   3            
   4. Madsen Sven                    FROS/Melfar                         H65-    54:21    +03:59    2   3   2            
   5. Pedersen Gert                  FROS/Melfar                         H65-    54:28    +04:06                         
   6. Rasmussen Rikke                OK Snab                               D3    55:46    +05:24                         
   7. Skousen Matilde                FROS/Melfar                         D-16    55:50    +05:28    8   8   8            
   8. Buch Poul Erik                 OK GORM                             H65-    59:03    +08:41            1       2   3
   9. Gunnersen Anne                 Kolding OK                            D3  1:00:15    +09:53                         
  10. Damgaard Erik                  Faaborg OK                          H65-  1:00:50    +10:28    1           3   1    
  11. Kofoed Niels Erik              OK H.T.F.                             H4  1:02:12    +11:50                         
  12. Jensen Inge Price              Odense OK                             D3  1:02:44    +12:22                         
  13. Staugaard Hanne                Kolding OK                            D3  1:03:31    +13:09                         
  14. Skrydstrup Jack                Kolding OK                            H4  1:03:35    +13:13                         
  15. Fenger-Grøn Rasmus Slot        OK Snab                               H4  1:06:19    +15:57                         
  16. Pedersen Kurt                  Ribe OK                               H4  1:06:31    +16:09                         
  17. Schwærter Tonny                OK Esbjerg                          H65-  1:06:44    +16:22        2       2       2
  18. Brage Arne                     FROS/Melfar                         H65-  1:08:48    +18:26                         
  19. Andersen Jørn F.               OK H.T.F.                             H4  1:08:58    +18:36                         
  20. Jespersen Knud                 OK Snab                               H4  1:10:15    +19:53                         
  21. Stamp Jørgen                   Odense OK                             H4  1:10:48    +20:26                         
  22. Jochumsen Hans                 OK Esbjerg                          H60-  1:11:53    +21:31        1       1       1
  23. Ringive Bente H.               OK GORM                             D50-  1:12:28    +22:06            5       6   6
  24. Damgaard Marianne              OK GORM                             D50-  1:12:33    +22:11            4       5   5
  25. Juhl Mads E                    OK H.T.F.                             H4  1:12:57    +22:35                         
  26. Lolk Mette                     OK Esbjerg                          D50-  1:13:09    +22:47        5       6       4
  27. Jochumsen Hanne                OK Esbjerg                          D55-  1:15:40    +25:18        4       5       3
  28. Schou Helle                    OK Snab                               D3  1:16:22    +26:00                         
  29. Bøgh Mogens                    Faaborg OK                          H65-  1:16:52    +26:30                         
  30. Ljungberg Hanne                OK Syd                                D3  1:17:04    +26:42                         
  31. Eriksen Anne Grethe            FROS/Melfar                         D50-  1:20:46    +30:24    5   3   3            
  32. Bang Jørgen                    OK Esbjerg                          H65-  1:21:41    +31:19                         
  33. Nielsen Anne Mølgaard          Odense OK                             D3  1:23:50    +33:28                         
  34. Hansen Villy Møller            OK Esbjerg                          H65-  1:27:02    +36:40                         
  35. Bøgh Karen Lise                Faaborg OK                          D50-  1:40:54    +50:32    4           4   4    
  36. Baden Ingelise                 OK H.T.F.                             D3  1:45:12    +54:50                         
  37. Pedersen Bente                 OK Esbjerg                          D55-  1:48:39    +58:17        2       3       2
  38. Stephansen Anne Marie          OK Esbjerg                          D50-  1:54:47  +1:04:25                         
      Andersen Niels C.              Ribe OK                               H4    Disk.                         
      Fenger-Grøn Sofie Slot         OK Snab                               D3    Disk.                         
      Foster Lene Koch               Kolding OK                            D3    Disk.                         
      Færing Annette                 Svendborg OK                          D3    Disk.                         
      Jensen Anne-Marie              OK Syd                                D3    Disk.                         
      Møller Ellen                   Faaborg OK                          D55-    Disk.                         
      Pedersen Leif                  Ribe OK                               H4    Disk.                         
      Sissel Staugaard               Kolding OK                            D3    Disk.                         
      Sørensen Helle                 FROS/Melfar                         D50-    Disk.                         
      Christensen Kim Lykkegård      Odense OK                             H4 Ikke startet                         
      Jensen Gerhard                 Odense OK                             H4 Ikke startet                         
      Rasmussen Keld                 OK H.T.F.                             H4 Ikke startet                         

Bane 5A 3,08 km

      Bane 5A   3,08 km

   1. Terkelsen Karl Kristian        OK GORM                             H70-    37:43                      4       4   4
   2. Jensen H. V.                   Odense OK                             H5    45:07    +07:24                         
   3. Kristensen Asger               Herning Orienteringsklub              H5    47:51    +10:08                         
   4. Sørensen Louis A.              OK Esbjerg                          H70-    53:22    +15:39        4       4       3
   5. Christensen Per                OK Esbjerg                          H70-    54:00    +16:17        3       3       2
   6. Nielsen Bent                   OK GORM                             H70-    54:23    +16:40            3       3   1
   7. Assenholt Kristian             OK Esbjerg                          H70-    55:42    +17:59                         
   8. Nielsen Palle Møller           Odense OK                             H5    57:34    +19:51                         
   9. Jacobsen Frede                 OK Syd                                H5    57:46    +20:03                         
  10. Christoffersen Olav            Faaborg OK                          H70-    58:16    +20:33    4           2   2    
  11. Hansen Henrik                  OK Esbjerg                          H70-  1:03:54    +26:11                         
  12. Larsen Hans                    Faaborg OK                          H70-  1:10:32    +32:49    3           1   1    
  13. Skøt Erland                    OK H.T.F.                             H5  1:11:03    +33:20                         
  14. Henriksen Per F.               OK H.T.F.                             H5  1:12:01    +34:18                         
  15. Hansen Niels J. Møller         Kolding OK                            H5  1:12:15    +34:32                         
  16. Mikkelsen Holger               Odense OK                             H5  1:15:48    +38:05                         
  17. Kristensen Leif                Faaborg OK                          H70-  1:16:13    +38:30                         
  18. Skovlyst Aksel                 Faaborg OK                          H70-  1:16:43    +39:00                         
  19. Jacobsen Bent                  Kolding OK                            H5  1:17:51    +40:08                         
  20. Elbro Sven                     OK Esbjerg                          H70-  1:18:55    +41:12                         
  21. Vagn Hansen                    OK H.T.F.                             H5  1:19:49    +42:06                         
      Andersen Svend T.              OK Snab                               H5    Disk.                         

Bane 5B 3,13 km

      Bane 5B   3,13 km

   1. Hansen Lilli                   OK GORM                             D60-    59:54                      4       4   4
   2. Knudsen Lis                    Faaborg OK                          D65-  1:14:35    +14:41    4           4   3    
   3. Thorsen Inge                   Odense OK                             D4  1:27:14    +27:20                         
   4. Hansen Anette                  OK Esbjerg                          D65-  1:33:16    +33:22        4       3       3
   5. Oscar Mette                    Faaborg OK                          D65-  2:12:43  +1:12:49    3           2   2    
      Christiansen Lisette           Odense OK                             D4 Ikke startet                         

Bane 6 3,95 km

      Bane 6   3,95 km

   1. Pedersen Esben Ø.              OK GORM                             H-14    37:56                      6       6   6
   2. Gabs Jonas                     FROS/Melfar                         H-14    40:23    +02:27    6   6   4            
   3. Pedersen Rasmus Ravn           OK GORM                            H-16B    41:56    +04:00            2       3   3
   4. Egdal Jonas Bo Kirk            FROS/Melfar                        H35-B    42:26    +04:30    2   2   2            
   5. Ramus Jonathan                 FROS/Melfar                        H-20B    45:17    +07:21    2   2   2            
   6. Gydesen Carl Christian Valbjør FROS/Melfar                        H-20B    48:28    +10:32    2   2   2            
   7. Christensen Oliver Thorsing    Faaborg OK                          H-14    48:36    +10:40    4           6   3    
   8. Jakobsen Sven Erik             OK GORM                            H35-B    49:04    +11:08            1       2   2
   9. Ramus Christian                FROS/Melfar                         H-14    49:26    +11:30    2   4   1            
  10. Pagh Lars                      OK Snab                               H7    50:11    +12:15                         
  11. Øllgaard Kristian M.           OK GORM                            H35-B    50:52    +12:56            1       2   2
  12. Lehrmann Finn                  OK Snab                               H7    51:57    +14:01                         
  13. Hansen Lars Strøm              FROS/Melfar                        H35-B    53:53    +15:57                         
  14. Stæhr Thomas                   Faaborg OK                         H21-B    59:14    +21:18    1           2   2    
  15. Thomsen Henrik Hauge           OK Snab                               H7  1:08:43    +30:47                         
  16. Hansen Steffen Damkjær         OK Snab                               H7  1:13:20    +35:24                         
  17. Carøe Kent                     OK Snab                               H7  1:14:06    +36:10                         
  18. Pedersen Anders Rune Damkjær   Odense OK                             H7  1:14:39    +36:43                         
  19. Svarer Lars                    OK Esbjerg                         H35-B  1:15:57    +38:01        1       2       2
  20. Stæhr Bjarne                   Faaborg OK                         H35-B  1:17:48    +39:52    1           2   1    
  21. Andersen Ove Hvam              OK GORM                            H35-B  1:32:42    +54:46            1       1   1
  22. Jensby Kaj Ole                 Faaborg OK                         H35-B  1:33:53    +55:57    1           1   1    
  23. Mindegaard Peter               Faaborg OK                         H35-B  1:34:32    +56:36                         
  24. Madsen Jesper                  FROS/Melfar                        H35-B  1:36:01    +58:05                         
      Dimitrijevic Andreja           Odense OK                             H7    Disk.                         

Bane 7 3,05 km

      Bane 7   3,05 km

   1. Gabs August                    FROS/Melfar                         H-12    23:01              4   4   4            
   2. Mindegaard Rasmus              Faaborg OK                         H-14B    26:39    +03:38    2           2   2    
   3. Lindahl Magnus                 FROS/Melfar                         H-12    27:25    +04:24    2   3   3            
   4. Kortegaard Victor Braae        FROS/Melfar                        H-14B    27:41    +04:40                         
   5. Hvistendahl Carsten            OK GORM                            H21-C    29:03    +06:02            1       2   2
   6. Kortegård Ditte                FROS/Melfar                        D21-C    30:16    +07:15    2   2   2            
   7. Kortegård Laurits Egdal        FROS/Melfar                         H-12    30:49    +07:48                         
   8. Hedemann Amanda modler         Faaborg OK                          D-12    31:20    +08:19    4           4   4    
   9. Buch Pernille                  OK GORM                            D21-C    31:21    +08:20                    2   2
  10. Hviid Camilla Skovhede         OK Snab                               D8    32:21    +09:20                         
  11. Garcia Victoria                OK GORM                            D21-C    34:36    +11:35                         
  12. Andersen Mathias Rimmer        Faaborg OK                          H-12    36:36    +13:35    1           2   3    
  13. Johansen Anton                 Odense OK                             H8    39:08    +16:07                         
  14. Lambertsen Tine                Odense OK                             D8    39:15    +16:14                         
  15. Stæhr Susanne                  Faaborg OK                         D21-C    41:13    +18:12                2        
  16. Larsen Merete                  OK GORM                            H21-C    41:27    +18:26                         
  17. Rauff Kirsten                  OK GORM                            D21-C    42:40    +19:39                         
  18. Andersen Lone Wolff            Faaborg OK                         D21-C    44:26    +21:25                         
  19. Hansen Shania                  FROS/Melfar                        D-14B    45:25    +22:24    1   2   2            
  20. Folander Kim                   OK Sorø                               H8    49:04    +26:03                         
  21. Bengtsen Julius                OK GORM                             H-12    51:03    +28:02            1       2   4
  22. Augustina Velasquez            OK GORM                               D8    55:39    +32:38                         
  23. Pedersen Henning               Faaborg OK                         H21-C    56:01    +33:00                2        
      Pagh Olivia Fjordside          OK Snab                               D8    Disk.                         
      Madsen Magnus Fannar           FROS/Melfar                         H-12 Ikke startet                         

Bane 8 2,90 km

      Bane 8   2,90 km

   1. Brage Musse                    FROS/Melfar                         D70-  1:08:01              4   4   4            
   2. Villadsen Gretha               OK H.T.F.                             D5  1:28:28    +20:27                         
   3. Coops-Pedersen Tove            OK Esbjerg                          D70-  1:33:42    +25:41        3       4       4
   4. Andersen Inger                 Faaborg OK                          D70-  1:34:33    +26:32    3           3   4    
   5. Rasmussen Mona                 OK H.T.F.                             D5  1:38:38    +30:37                         
      Skovlyst Tove                  Faaborg OK                          D70-    Disk.                         
      Terkelsen Asta                 OK GORM                             D70-    Disk.                         

Bane 9 3,75 km

      Bane 9   3,75 km

   1. Skousen Line                   FROS/Melfar                         D-14    49:34              6   6   6            
   2. Thomsen Johanne Kaysen         OK Snab                               D6    51:14    +01:40                         
   3. Kristensen Ulrikke Skov        FROS/Melfar                         D-14    54:38    +05:04    4   4   4            
   4. Klingenberg Anna               Faaborg OK                         D-20B    57:31    +07:57    2           2   2    
   5. Hansen Kirsten                 OK H.T.F.                             D7    59:40    +10:06                         
   6. Jensen Maya                    FROS/Melfar                         D-14    59:47    +10:13                         
   7. Lindahl Mette                  FROS/Melfar                        D35-B  1:00:20    +10:46    2   2   2            
   8. Glans Astrid Skjoldborg        OK GORM                            D35-B  1:01:47    +12:13            2       2   2
   9. Jensen Joan Søgaard            FROS/Melfar                        D35-B  1:07:36    +18:02    2   2   2            
  10. Bønding Inger                  OK GORM                            D35-B  1:08:00    +18:26            1       2   2
  11. Pedersen Helle                 OK GORM                            D35-B  1:11:36    +22:02            1       1   2
  12. Lassen Annett                  OK GORM                            D35-B  1:18:25    +28:51                         
  13. Christensen Tina Thorsing      Faaborg OK                         D35-B  1:23:07    +33:33    1           2   1    
  14. Pedersen Leila Damkjær         Svendborg OK                          D7  1:24:25    +34:51                         
  15. Bøgh Louise                    Faaborg OK                         D-20B  1:25:24    +35:50    1           2   1    
  16. Pedersen Pia Damkjær           Odense OK                             D7  1:40:19    +50:45                         
  17. Strøm Helle                    OK GORM                            D35-B  2:16:04  +1:26:30                         
      Damgaard Maria                 OK GORM                             D-14 Ikke startet                         

Bane 10 3,10 km

      Bane 10   3,10 km

   1. Kortegård Valdemar Egdal       FROS/Melfar                         H-10    26:29              1   1   1            
   2. Peulicke Johannes Nørgaard     Faaborg OK                          H-10    28:54    +02:25    1           1   1    
   3. Klogborg Lasse                 OK H.T.F.                              9    29:26    +02:57                         
   4. Hvistendahl Johanna W.         OK GORM                         Begynder    29:44    +03:15            1       1   1
   5. Reilev Stinus Martin Larsen    FROS/Melfar                     Begynder    29:46    +03:17    1   1   1            
   6. Garcia Oscar Terkelsen         OK GORM                         Begynder    31:13    +04:44            1       1   1
   7. Nielsen Magnus Mølgaard        Odense OK                              9    31:36    +05:07                         
   8. Andersen Anna Schack           OK GORM                             D-10    34:26    +07:57            1       1   1
   9. Jensen Mette                   FROS/Melfar                         D-10    35:16    +08:47    1   1   1            
  10. Hedemann Aske                  Faaborg OK                          H-10    36:16    +09:47    1           1   1    
  11. Rasmussen Arman Hvenekær       OK H.T.F.                              9    36:59    +10:30                         
  12. Nielsen Noah Elias Zhenfei     FROS/Melfar                         H-10    39:08    +12:39                         
  13. Christoffersen Rita            Faaborg OK                      Begynder    41:23    +14:54    1           1   1    
  14. Hvistendahl Thea               OK GORM                         Begynder    41:47    +15:18                         
  15. Karoline Gasbjerg Larsen       FROS/Melfar                            9    42:10    +15:41                         
  16. Skousen Jakob                  FROS/Melfar                         H-10    42:46    +16:17                         
  17. Rosenkjær Kristine             Faaborg OK                      Begynder    43:20    +16:51                         
  18. Jørgensen Tobias Rohde         FROS/Melfar                     Begynder    43:59    +17:30                         
  19. Jensen Ulla                    OK GORM                         Begynder    49:30    +23:01                         
  20. Garcia Sara Terkelsen          OK GORM                         Begynder    52:14    +25:45                         
  21. Lambertsen Lukas               Odense OK                              9    53:04    +26:35                         
  22. Lambertsen Victor              Odense OK                              9    54:58    +28:29                         
  23. Pedersen Zelda Marie Damkjær   Odense OK                              9  1:06:02    +39:33